Akcyza

0

Kiedy wzrasta cena alkoholu i papierosów naród wpada w panikę lub we frustrację i w ogóle nie jest fajnie. Sejm przegłosował podwyżkę akcyzy na te towary, co w oczywisty sposób przełoży się na ich wyższe ceny.

A mogło być inaczej. Opozycja miała szansę na zablokowanie owej podwyżki, czym zrobiłaby rządowi niewątpliwie problem. Ale nie! Opozycja znów nie zdołała się ogarnąć. I to nie pierwszy raz. Szansa dla niej była. Niemrawo bowiem do sprawy podeszli posłowie Zjednoczonej Prawicy. Czworo z nich nawet głosowało wbrew rządowi, część zaś nie głosowała. Czyżby posłowie opozycji nie zorientowali się w swojej szansie ulżenia ludowi? Czy może popierają te działania rządu, a tylko udają, że jest inaczej?

Otóż nie pierwszy to już raz posłowie opozycji zignorowali głosowanie, które mogło pomóc w poprawie ich politycznego wizerunku (bezsilności…). Mimo to, kilku z nich po prostu nie przyszło na głosowanie. Jakież to inne ważne obowiązki mają posłowie, niż obecność na głosowaniu w ważnych dla kraju sprawach? W przeszłości posłowie opozycji już wykazywali się lekceważeniem swoich podstawowych obowiązków. W Polsce wielu parlamentarzystów zapomina, że z chwilą otrzymania mandatu poselskiego przestają być prywatnymi osobami; nie reprezentują już tylko siebie i swoich prywatnych poglądów, lecz wyborców. Często rzeczywistość jest inna i posłowie o tym zapominają.

Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

źródło: sejm.gov.pl
photo by: