back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Duda informuje, Morawiecki potwierdza, Budka milczy, Gazeta nie śpi. Jest Fundusz Medyczny!

  Czekamy. Na tę chwilę jakoś przytkało naszych „najlepszych bohaterów” internetowych portali społecznościowych. Milczy Platforma Obywatelska, Tomasz Lis, Sławomir Nitras. Borys Budka itp.

  Prezydent RP Andrzej Duda poinformował, premier nie zaprzeczył, że zostały wygospodarowane prawie 3 miliardy złotych w budżecie państwa na specjalny fundusz medyczny. Nie tak dawno pisaliśmy o wróżu Romanie Giertychu, któremu zaświaty przekazały informację o 2 milionach, które mają być przekazane na walkę z koronawirusem. Niestety duchy postanowiły sobie troszkę zakpić z medium i lekko zafałszowały informację. Bo inne okoliczności i suma dużo większa. My jednak wróżowi Romanowi winszujemy i widzimy dobry kierunek, zatem niech się kształci dalej w tej materii.

  Wracając do tych 2 miliardów 750 tysięcy. Zapewne pieniądze te dadzą nam takie spokojniejsze spojrzenie na rozwój sytuacji w sprawie leczenia koronawirusa. Nie tylko leczenia, ale i przygotowania służb medycznych. Liczymy, że nie będzie konieczności uruchamiania tych pieniędzy na walkę z koronawirusem. Koronawirus odejdzie w niepamięć, jak każda choroba i pieniądze z tego Specjalnego Funduszu zostaną przekazane na walkę z chorobami onkologicznymi dzieci i dorosłych. Deklaracja Prezydenta Dudy jest bardzo ważna dla Polaków i nie jest w sferze obietnic, a czynów. Rząd zwiększył finansowanie onkologii o 11 miliardów złotych. Może się okazać, że będą kolejne 3 miliardy.

  Nasi ulubieni komentatorzy głowią się jak sponiewierać tę wiadomość i jak na razie milczą. Milczy Borys Budka, który w ostatnich dniach domagał się wsparcia onkologii. Jednak chyba ten młody człowiek ma już problemy z pamięcią, gdyż nie przypominamy sobie, aby składał takie wnioski, gdy rządziła koalicja PO-PSL, a ministrami zdrowia byli Ewa Kopacz i Bartosza Arłukowicz. Za ich rządów wydatki na onkologię były o kilkanaście miliardów niższe niż teraz.

  Jednak zawsze można liczyć na Gazetę Wyborczą. Jeszcze nie ma ona pomysłu, jak dowalić temu Funduszowi Medycznemu, zatem w tekście tylko fakty, ale w tytule pytanie: skąd rząd weźmie te środki? My zatem zatroskanej gazecie odpowiadamy: proszę się nie martwić, zapewne premier sobie z tym poradzi, a Wy będziecie z tego faktu kilka głupawych tytułów mieli. Może ktoś się skusi i wykupi abonament.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com, gazeta.pl
  photo by tvp.info, gazeta.pl

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap