back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Było piłowanie są pręgierze

  Wczoraj na twitterowym koncie “Młodzi Nowocześni”, czyli młodzieżówka partii Nowoczesna, napisali: “Dziś na @Campus_Polska spotkanie z Panem Bogiem”. Szok! pomyśleliśmy. Jak Trzaskowskiemu udało się na Campus ściągnąć samego Stwórcę? – to była pierwsza myśl. Druga, czy Pan Bóg przyćmi występy Grodzkiego, Nitrasa, Bieńkowskiej? No i przyćmił. Z tym, że Panem Bogiem okazał się Leszek Balcerowicz.

  Mieliśmy już piłowanie katolików, zatem profesor Balcerowicz postanowił wpisać się w tę konwencję i zaproponował pręgierz dla dziennikarzy. Oczywiście dla tych, którzy nie chcą dąć w trąbkę uwielbienia dla opozycji, a zwłaszcza Platformy Obywatelskiej i Donalda Tuska..

  Zabawniej zrobiło się jeszcze, gdy “ścieżki” dyskusji poprowadziły do tematu ocieplenia klimatu. Wsłuchując się w tę część dyskusji, zastanawialiśmy się, na jakich proszkach jest Balcerowicz. Nitras wiemy, ale te, które zażywa Balcerowicz muszą mieć jeszcze lepsze działanie. Profesor bowiem podzielił się taką myślą o wpływie człowieka na ocieplenie klimatu: “Nie przeciwstawiam się tezie o 100 proc. lub mniejszym wpływie działalności człowieka, tylko potępianiu ludzi, którzy prowadzą badania naukowe i mają różne zdania”.

  Balcerowicz pytany był także o takie bardziej przyziemne sprawy. Gdy młodzież zapytała Balcerowicza o to jak zwalczać nierówności majątkowe, ten odpowiedział im pytaniem: „Przepraszam, obecne nierówności majątkowe są problemem?”. W jakiej rzeczywistości żyje pan profesor? Chyba w tej, którą kreuje jego światły umysł, tak mniemamy.

  Na występ Balcerowicza musielibyśmy poświęcić całą naszą tygodniową wierszówkę, ale jesteśmy leniwi. Jednak po występie “Pana Boga” wiemy, dlaczego nie ma już relacji live z campusowych wystąpień. Trochę jednak szkoda, bo dziś na scenie pojawią się Jachira, Lempart, Sikorski z żoną i związek partnerski Szczerby z Jońskim.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.pl
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap