back to top
niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  CBA wkracza do warszawskich urzędów

  Już myśleliśmy, że CBA w Polsce nie działa. Czytając doniesienia mediów o zaskakujących pozwoleniach na budowę lub wydanych warunkach zabudowy wydawanych w warszawskich, dzielnicowych urzędach, mieliśmy wrażenie, że polskie CBA zaspało. Nie dalej jak przedwczoraj Tomasz Urzykowski w Gazecie Wyborczej zamieścił obszerny artykuł pod znamiennym tytułem „Apartamenty w sąsiedztwie grobów”, w którym opisał proceder wydawania warunków zabudowy na terenie ujętym w gminnej ewidencji zabytków, a terenem tym jest park, będący częścią założenia Cmentarza Mauzoleum Żołnierzy Armii Radzieckiej. Park autorstwa wybitnego architekta Bogdana Lacherta. „Gdy Rafał Trzaskowski mówi, że chce zielonej Warszawy, jego podwładni po cichu ustalają warunki zabudowy dla całego fragmentu parku patodewelopeką” – cytuje Urzykowski Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze.

  Wczoraj CBA się obudziło, być może po lekturze w/w artykułu. Jednak pomyliło dzielnice, bo wkroczyło do Urzędów Dzielnicowych Pragi Południe i Rembertowa i zatrzymało dwóch urzędników podległych Trzaskowskiemu. W ramach działań zatrzymano wiceburmistrza Pragi Południe i jego pracownika Naczelnika Wydziału Architektury i Budownictwa. Do towarzystwa dobrano im dwóch inwestorów, a jaskółki mówią, że tych gagatków może być więcej.

  Sprawdziliśmy reakcję Trzaskowskiego na zatrzymania CBA. Na Twitterze kilka wpisów gospodarza stolicy. Pisze o tramwaju na Wilanów, składa gratulacje Idze Świątek i podaje dalej zaproszenie na Campus Polska, na którym będą gościć przedstawiciele tzw. wolnych sądów. Ani słowa o korupcji w podległych mu urzędach. Podobnie rzecz się ma z wiceprezydent Kaznowską, które podlega budownictwo w Warszawie. U niej na tablicy relacja z budowy Stadionu Skry.

  Dobrym prognostykiem jest fakt, że Trzaskowski jest w Warszawie podczas działań CBA, bo nie było to takie oczywiste. Może jego reakcją będzie zgoda na nadzwyczajną sesję rady, o której zwołanie apeluje lider warszawskiego PiS Jarosław Krajewski.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: pap/twitter.com

  photo: pap/twitter.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap