sobota, 26 listopada, 2022
spot_img
More

  Najnowsze

  Chwilo trwaj

  Podczas dzisiejszych uroczystości Święta uchwalenia Konstytucji 3 maja, Prezydent Andrzej Duda na Placu Zamkowym najwięcej czasu poświęcił podziękowaniom. Podziękowaniom społeczeństwu polskiemu, które otworzyło serca i domy dla uchodźców z Ukrainy. Nie był to zryw spowodowany nawoływaniem rządu, organizacji, kościołów, był to zryw z potrzeby serca i najważniejsze wydarzenie współczesnej Polski – mówił Prezydent. Przemówienie Prezydenta było bardzo koncyliacyjne. Głowa naszego państwa dziękowała bowiem nawet politykom opozycji.

  Polityka sankcji jest kosztowna powiedział Prezydent, ale to jedyna droga, by zmusić Rosję do zaprzestania agresji. „Wierzę w to, że damy radę (…) Wierzę w to, że jesteśmy w stanie zbudować wielką wspólnotę narodów” – mówił w dalszej części wystąpienia na Placu Zamkowym.

  Na Placu Zamkowym tłumnie zgromadzili się mieszkańcy Warszawy i turyści. Był korpus dyplomatyczny i politycy wszystkich ugrupowań. Serce nasze skradł ośpiewany przez Chór Reprezentacyjny Wojska Polskiego utwór „Witaj majowa jutrzenko”, młodziutkiego poety okresu Powstania Listopadowego, Rajnolda Suchodolskiego. Utwór nawiązujący do uchwalonej 3 Maja 1791 roku Konstytucji.

  Patrząc na zgromadzonych gości honorowych i gromkie brawa, którymi nagrodzili bardzo wzruszające przemówienie Prezydenta Andrzeja Dudy, chciałoby się powiedzieć chwilo trwaj. Żywot Konstytucji 3 Maja trwał 16 miesięcy, u nas już jutro odezwie się ujadanie na wszystkich możliwych kontach społecznościowych.

  photo: pomorska.pl


  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap