piątek, 2 czerwca, 2023
spot_img
More

  Najnowsze

  Co by było gdyby

  Dziś wysłuchaliśmy orędzia premiera Mateusza Morawieckiego. Trochę szkoda, że nie emitował go kanał 1 TVP, gdyż dotarłoby ono do większej rzeszy rodaków. Wysłuchać orędzia można było w stacji TVP Info. My z treścią przemówienia szefa rządu zapoznaliśmy się już w powtórce, gdy postanowiliśmy obejrzeć program „Minęła 20”. Chcieliśmy sprawdzić, czy w dniu Męki Pańskiej politycy będą bardziej koncyliacyjni.

  Orędzie było bardzo dobre. Premier nie oszczędzał w nim siebie. Przeprosił za błędy i zaapelował do Polaków o rozwagę, cierpliwość i poddaniu się szczepieniu. Ten apel był inny niż wiele, których w naszym życiu musieliśmy wysłuchać. Inny przez sytuację z którą mierzy się kraj od roku, inny bo dotyka boleśnie Polaków. Byliśmy pod dużym wrażeniem. Nie tylko my. Przedstawiciel Lewicy, Robert Kwiatkowski pochwalił wystąpienie szefa rządu. Podobnie inni politycy, którzy w programie brali udział. Stop, wróć! Przecież na łączu był także poseł Łącki z Platformy Obywatelskiej. On już rano w audycji radiowej, do której go zaproszono mówił, że rząd powinien ustąpić miejsca opozycji, zatem orędzie premiera zapamiętał tylko z tego, że premier nie podał się do dymisji. Dalszego bełkotu posła nie dało się słuchać. Z pojedynczo trafiających do naszych uszu zdań można było wywnioskować, że pan poseł już prawie stoi w blokach startowych do naprawiania kraju i aż dreszcze przebiegły po naszym ciele na samą myśl, że to mogłoby się kiedyś urzeczywistnić.

  Czas zatem sprawdzić, co na internetowych łączach o wystąpieniu premiera mówią politycy z pierwszego rzędu PO. Wchodzimy na ich konta, a tam cisza. Przewija się tylko spot z życzeniami. Domyślamy się, że chodzi o święta Zmartwychwstania Pańskiego, bo w rogu filmu pojawiły się żonkile. Z tekstów wypowiadanych m.in przez Budkę, Siemoniaka, Kidawę-Błońską i Grodzkiego trudno wywnioskować, że życzenia dotyczą świąt Wielkanocnych. Może i słusznie, a może to kwestia oszczędności i kasy na spot i czasu polityków. Za parę miesięcy, bliżej zimy puści się filmik kolejny raz, zmieniając grafikę w rogu na poinsecję, czyli popularna gwiazdę betlejemską.

  Na komentarze do orędzia premiera, wygłaszane przez czołówkę PO, trzeba pewnie będzie poczekać do jutra. Nie będą się pewnie wiele różniły stanowiska posła Łąckiego. Przecież trzeba szybko rząd obalić, namaścić PO, a kraj nasz będzie płynął mlekiem i miodem. Zauważył ten fakt nawet Marek Jakubiak i do zdjęcia pączków na drzewach dołączył komentarz: „Gdyby rządził Pan Budka byłyby już liście”.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap