back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Co zrobiłby Bolko?

  Nie byłoby problemu kopalni Turów, gdyby nie Bolesław Chrobry. Ten w 1003 roku wykorzystał konflikt pomiędzy książętami czeskimi i stanął pod ramą Pragi. Miasta nie musiał zdobywać, bo mieszkańcy grodu nad Wełtawą przywitali go z radością i nadzieją, że to właśnie polski król zakończy wewnętrzne waśnie. Chrobry zasiadł na tronie czeskim i głowę zajęły mu myśli czy stolicy z Gniezna do Pragi nie przenieść. Przemawiało za tym ruchem położenie Pragi na szlaku handlowym z państwami arabskimi. Niestety Chrobry ustąpił przed wojskami niemieckiego króla Henryka II, który wraz z następcą tronu czeskiego księciem Jaromirem upomnieli się o czeski tron.

  Dziś zatem Czesi skarżą na do TSUE nadal z niemieckim wsparciem. Postanowienie o zamknięciu kopalni zostało wydane, a nam przychodzą do głowy kolejne wątki z historii Polski. Czas przedrozbiorowy. Rafał Trzaskowski, obywatel Polski o tym zdarzeniu mówi tak: „Jest orzeczenie sądowe i rządzący muszą się do niego zastosować niezależnie od tego, jak ono jest bolesne, jak trudne”. Róża Thun polska europosłanka dała zaś popis ekscytacji po wyroku TSUE i na TT napisała: „Brawo Pani Sędzia”. Czy nie tak zachowywała się część polskiej szlachty, która przed rozbiorami skarżyła się na Polskę na obcych dworach? Róży Marii Barbary Gräfin von Thun und Hohenstein za samo nazwisko i tytuły się nie dziwimy, ale Trzaskowski, który otrzymał jeden z najlepszych wyników w wyborach w okręgu bełchatowskim, powinien był miarkować w tej krytyce polskiego przemysłu. Czyżby śnił mu się zabór niemiecki z nim jako kanclerzem Śląska? Nie udało się zostać Prezydentem RP, to może manewr z kanclerzem wyjdzie?

  Spór między Polską a krajem knedlików łagodzi premier Mateusz Morawiecki. Czesi zobowiązali się wycofać skargę z europejskich sądów. Trzaskowski kanclerzem nie zostanie. My zaś zadajemy sobie pytanie: czy król Bolko by się wycofał, gdyby przewidział współczesną historię.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap