piątek, 2 czerwca, 2023
spot_img
More

  Najnowsze

  Czy Lewica na wykiwa?

  Nie chcemy być złymi prorokami, ale Fundusz Odbudowy ponownie może być zagrożony. Zacznijmy od wpisu Bartłomieja Sienkiewicza z PO: „Może już dość znęcania się nad Lewicą. Wiem, sam to zacząłem, ale przed nami „wtorek cudów” w wykonaniu PiS i warto zacząć się sposobić do walki z kneblowaniem sejmu. Tak, wspólnie z Lewicą, jeśli tylko zechce dołączyć. Jeszcze jest czas na wyciągnięcie wniosków.” Jakaż koncyliacyjność. Brakuje tylko kuriera z kwiatami dla Włodzimierza Czarzastego.

  Wkrótce po Sienkiewiczu na TT Cezary Tomczyk melduje: Jutro w imieniu Klubu Koalicji Obywatelskiej złożę wniosek o odłożenie posiedzenia Sejmu o 14 dni, aż do zakończenia negocjacji w ramach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu. Kluczem deklaracja Lewicy i Szymona Hołowni. Bez nich PiS traci większość”. Pod postem Tomczyka zatroskany o losy samorządów komentarz polityka Lewicy, Tomasza Treli: „Dajmy możliwość i szansę na dodatkowe rozmowy naszym samorządowcom.”

  Czyżbyśmy się spodziewali zwrotu akcji? Tylko jakie wrażenie pozostawi po sobie Lewica? Najpierw daje ludziom nadzieję, że ich podupadłe gospodarstwa zasilą wkrótce pieniądze z Europejskiego Funduszu Odbudowy, by za chwile wycofać się rakiem i pozostawić rodaków z niepewnością o jutro. Wizerunkowo to też im bardzo nie pomoże, bo mają świadomość badań, w których Polacy w 70% opowiedzieli się za przegłosowaniem Krajowego Funduszu Odbudowy. Walczyli o powiaty i gminy, a teraz oczekują na koniec rozmów Trzaskowskiego z rządem o pieniądzach dla Warszawy. Pokrętne by to było, ale w polityce jest wszystko możliwe. Krok w tył Lewicy, to milowy krok PO do przodu, po okiwaniu kolegów z tejże Lewicy. Nie pomogą zapewnienia, że politycy lewej strony wlali nadzieję w serca i portfele Polaków, by zapewnić im lepsze jutro bez Funduszu Odbudowy, ale z zapewnieniem odsunięcia PiS od władzy.

  Będziemy czekali na rozwój sytuacji. Jeśli spełnią się nasze proroctwa, nie pozostanie nam nic innego, tylko otworzyć salon z tarotem i szklaną kulą, jako dokapitalizowanie naszych gospodarstw, bo Fundusz Odbudowy może nam w tym nie pomóc.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com.interia.pl
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap