back to top
niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Czy po migrantach przyjdzie czas na reparacje?

  Przed weekendem stwierdziliśmy, że czas sobie zrobić dwa dni oddechu od polskiej polityki. Byliśmy pewni, że przez te dwa dni żadnej rewolucji nie należy oczekiwać. W jakim ogromnym błędzie byliśmy. Przez te dwa dni okazało się, że diametralnie zmieniła się polityka Donalda Tuska w sprawie migracji. Donald Tusk nagrał spot, na którym przekonuje Polaków i Jankę Ochojską, że PiS ma zdecydowaną rację w swojej polityce migracyjnej. Chodzą słuchy, ze przyszły takie dyrektywy z Berlina, bo zachodni sąsiad zaczął się niepokoić, że nie tego człowieka wysłał z misją do Polski.

  Najbardziej oburzoną spotem Tuska mogłaby być Janka Ochojska, ale ona milczy. Kolejną zatroskana o zmianę polityki PO może być Barbara Kurdej-Szatan, ale także nie odnotowaliśmy jeszcze jej komentarza z nazwaniem Tuska mordercą i paroma ku***mi. Obie Panie postanowiła reprezentować posłanka Wanda Nowicka z Lewicy pisząca na TT: „Szokująca, ksenofobiczna, ocierająca się o rasizm wypowiedź Donalda Tuska. Niby ma uderzać w Kaczyńskiego ale w rzeczywistości wymierzona przeciwko imigrantom z Azji.”

  Dziennikarze symetryści przecierają oczy ze zdziwienia. Karolina Głowacka z Radia TOK FM pisze: „Budowanie skojarzenia „obcy = zagrożenie” Podważanie prawa do obecności legalnie przyjeżdżających pracowników. I jakim tonem czytane (ISSLAMSKA)!. Żenujące, groźne. Grubo się zagalopowaliście @Platforma_org”. Łukasz Rogojsz z Interii zauważa: „Fatalny jest ten klip. I nie chodzi tylko o aspekt moralny, bo tu nie ma nawet co gadać. Ale politycznie to też jest strzał kulą w płot. PO nigdy nie przelicytuje PiS-u na ksenofobię i nacjonalizm, a idąc tą drogą może sporo stracić. Można to było rozegrać o wiele, wiele lepiej.” Klaudiusz Ślezak z Radia Nowy Świat wraca do historycznych wypowiedzi Tuska: „Jakiś czas temu DT powiedział do swoich posłów, że „wie jak wygrać z PiSem”. Na razie sprowadza się to do licytacji (rozbrajania bomb): 800+ szybciej, PIS odpowiedzialny za (złych) imigrantów itd… Jestem bardzo ciekaw bilansu zysków i strat takiego pomysłu na wygraną.”

  Podsumowując rewolucję Tuska warto przytoczyć wpis redaktora Jastrzębowskiego: „Według mnie Tusk przed wyborami zażąda od Niemców reparacji. Zakład?”

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo: twitter.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap