back to top
wtorek, 23 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Dymisja mocno przesadzona

  „Wiadomości o mojej śmierci były mocno przesadzone”. Tego cytatu z Marka Twaina mógłby użyć premier Mateusz Morawiecki. Od miesięcy wszak dziennikarze i politycy opozycji prześcigali się z wyznaczaniem dat odsunięcia premiera lub zastąpienia go jakimś innym nazwiskiem. Najczęściej pojawiał się Daniel Obajtek, który dobrze sobie radzi w roli prezesa Orlenu, zatem spekulacjom o jego rychłym powołaniu na szefa rządu nie było końca.

  Pewnie na rynku znalazłoby się jeszcze kilka nazwisk, przeciwnicy Morawieckiego zacieraliby ręce z zachwytu, gdyby nie jeden szczegół. Szczegół, którego raczej zlekceważyć nie można. Jest nim treść wywiadu z prezesem PiS, Jarosławem Kaczyńskim, którego wicepremier udzielił dla „Gazety Polskiej”. Prezes Kaczyński wylał wiaderko wody na rozgorączkowane główki opozycji twierdząc: „Premier Mateusz Morawiecki ma moje poparcie i zaufanie, bo gdyby nie miał, to nie byłby tym, kim jest”.

  Skąd ta wiara Kaczyńskiego w obecnego premiera. Doszukiwać się specjalnie nie trzeba. Polska radzi sobie dobrze w pandemicznej rzeczywistości. Tracze antykryzysowe, których zazdrościły nam inne kraje Unii Europejskiej zadziałały. Według Eurostatu Polska jest z najniższym bezrobociem, stan na luty 2021. , to 3,1%.

  Kto zatem chciałby się pozbyć kury, która znosi złote jaja? Na pewno nie wielu z tych, którzy skorzystali w przygotowanych przez rząd tarcz. Rząd pod kierownictwem Mateusza Morawieckiego. Cieszy nas pomoc i brak ogłoszenia stanu wyjątkowego, który skutkowałby uruchomieniem pomocy dla tych, którym ta pomoc nie jest potrzebna. Sklepy wielkopowierzchniowe, które w większości są z obcym kapitałem radzą sobie dobrze i na ich zyski nie wpływa nawet zwiększenie limitów.

  Zmiana Morawieckiego na inny model nie wpłynęłaby korzystnie na postrzeganie Polski w Europie i w świecie. No i nasza Naczelna jest w pełni usatysfakcjonowana. Nie dość, że kasa z tarcz jej się przydała, to jeszcze sama osoba premiera wpływa korzystnie na jej walory wzrokowe. Już dawno dała nam do zrozumienia, że gdy Stwórca rozdawał mądrość i urodę, nasza redakcyjna obsada stała w innej kolejce.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com, businessinsider.com.pl, niezalezna.pl
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap