back to top
niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Fałszywy filantrop

  Jeszcze tydzień i wskaźniki liczy osób na marszu Tuska będą oscylowały wokół miliarda. Bawią nas te statystyki, ale nie bawi nas fakt, jak zwolenników WOŚP robi w trąbę Jerzy Owsiak. Każdego roku cała nasza redakcja składa się na pokaźną sumkę, którą zasilamy konto WOŚP. W najbliższej edycji nie weźmiemy udziału.

  Jak się muszą czuć ludzie, którzy walczą z sepsą lub jej skutkami, gdy widzą, że na bilbordach Owsiaka, ta sepsa jest tylko zupełnie niepotrzebnym dodatkiem. Owsiakowi chodziło wyłącznie o to, by zaangażować się politycznie. Przestałby już robić z siebie fałszywego filantropa i wystartował do parlamentu z list Tuska.

  Nie tylko nas obruszył ten manewr Owsiaka. Oburzenia nie kryją nawet Ci, którym daleko jest do wspierania opcji rządzącej. „Jak dla mnie Jerzy Owsiak może popierać kogo chce, bo jest wolnym człowiekiem. Chce się zaangażować – spoko, nie wpływa to na moje podejście do WOŚP. Ale udawanie, że w billboardach teoretycznie o sepsie naprawdę chodzi o sepsę, to robienie z odbiorców idiotów.” – pisze na „X” Patryk Słowik, dziennikarz Wirtualnej Polski. „Szanuję działalność Jerzego Owsiaka. Zawsze dorzucam do puszek jego organizacji. Nie podoba mi się, że angażuje się w jednostronnie polityczną imprezę. Dziękuję za uwagę.” – dodaje Łukasz Maziewski z o2, a do jego wpisu swoje dodaje Łukasz Rogojsz z Interii: „Ehhh, mam tak samo. Siłą i największą wartością Orkiestry było, że łączyła, a nie dzieliła Polaków. Choćby tylko na jeden dzień i choćby mimo wściekłych ataków prawicy. Przyklejenie WOŚP do jednej partii to duża strata dla tej mega pozytywnej i mega potrzebnej inicjatywy.” Marcin Makowski z „Wprost” pisze: „Podpisuję się pod słowami kolegi”.

  Deklaracji takich jak ta Sławomira Jastrzębowskiego z „Salon 24”: „Jeżeli moja ręka wrzuci do puszki WOŚP choćby złotówkę, to ta ręka zostanie odcięta. Nie zapraszam do dyskusji.” jest wiele. Chyba Owsiak zagalopował się i piękna inicjatywa na tym straci, no chyba, że wygra Tusk i do puszek trafi kasa z budżetu państwa.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo: twitter.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap