back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Fejk na poważnie

  Uczestnicy Twittera przyzwyczaili się już do wygłupów tzw. „Człowieka bobra”. Ten podszywając się pod różne oficjalne konta zamieszcza fejkowe informacje. My te heheszki lubimy. Bawią nas psoty bobra i nie tylko nas. Popularności „człowieka bobra” pozazdrościł inny uczestnik TT i w dniu dzisiejszym zamieścił fałszywą, aczkolwiek zabawną informację podszywając się pod PAP. Zrobił więcej, bo wpis był z oficjalną grafiką agencji i brzmiał: „Na wniosek prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, rząd rozpoczął prace nad programem „Tarcza Plus”. Program ma zapewnić działania osłonowe chroniące przed niezamierzonymi skutkami programu gospodarczego Polski Ład.”.

  Trzeba być nieogarniętym, aby uwierzyć, że prezes PAP pozwoliłby sobie na taki wpis. Jego dni na prezesowskim stołku byłyby już policzone. Osobie, która fejka wypuściła udało się jednak kilka osób nabrać. Słabo to świadczy o opozycyjnym dziennikarstwie, bo wpuścić w maliny dały się dwie reprezentujące je dziennikarki. Agnieszka Burzyńska z Faktu udostępniając fałszywy wpis, pełna refleksji pisze: „Dobry prezes …”Program ma zapewnić działania osłonowe chroniące przed niezamierzonymi skutkami Polskiego Ładu” – doskonały jest ten opis. Prezes zabiera się za ochronę PŁ. Jest w tym logika. Renata Grochal z Newsweeka także udostępnia fejk news i dołącza swoje spostrzeżenia: „Polski Ład miał być cudowną bronią Morawieckiego i Kaczyńskiego, bo przypomnę, że prezentowali go wspólnie. Teraz Morawiecki gdzieś się zapodział, a prezes Kaczyński wnioskuje o „tarczę plus”, która ma chronić przed „niezamierzonymi skutkami Polskiego Ładu”. Państwo PiS w pigułce.”

  Ten prześmiewczy wpis ubawił nas mniej niż poważne rozważania nad jego treścią obu dam. Ileż ich zwoje mózgowe musiały pracy włożyć we własną interpretację powziętej wiadomości. Rączki cieszyły się jak pisały i udostępniały. Uciechę miał zapewne autor fake newsa, ale i większość twitterowej społeczności. Redaktor Makowski z Wirtualnej Polski wymyślił nawet kolejną tarczę. Wydarzenie skomentował: „A może trzeba stworzyć twitterową „Tarczę Plus”, która będzie chronić dziennikarzy przed podawaniem bezrefleksyjnie (z odautorskim komentarzem) fejków z kont trolli, które można zweryfikować w 10 sekund? Jak myślicie?”.

  A świstak z paniami Agnieszką i Renatą siedział i zawijał w te sreberka.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap