back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  „Gołe” głowy Warszawiaków

  Nie jest tajemnicą, że obecny mer stolicy, Rafał Trzaskowski nie radzi sobie z kierowaniem największym miastem w Warszawie. Już konieczność wstawania z wyrka przed 9 rano jest dla niego zapewne dramatem. W związku z tym za wszystko, co się wydarzy w mieście, którym kieruje, zwłaszcza tego złego obwinia wszystkich pomijając siebie i swoich współpracowników.

  Tak jest i w przypadku drastycznej podwyżki opłaty za śmieci. Tym razem według Trzaskowskiego winne jest Prawo i Sprawiedliwość. Trzaskowski tak pisze 1.04.2021 roku na facebookowym portalu: „Obowiązujące przepisy, ustawa, którą przez ostatnie lata tyle razy poprawialiście, zabrania nam samorządom – pokrywania części kosztów utrzymania systemu wywozów odpadów.” Chyba nie spodziewał się Trzaskowski, że na jego brednie zareaguje oko.press, które jak wiadomo do miłośników PiS nie należy i na twitterowym koncie tak komentują słowa Trzaskowskiego i te z 1.04.2021 r. i te z dzisiejszej rozmowy w Radio Zet: „Sorry, ale to nieprawda, przepis o samo bilansowaniu się systemu jest w ustawie od 2012r.”.

  Trzaskowskiemu wtóruje Marcin Kierwiński, jego kumpel z PO i mieszkaniec Warszawy, a może i chętny do zajęcia fotela po Trzaskowskim, jak ten ostatni zrobi już to aksamitne przejęcie władzy w PO. Kierwiński w dniu wczorajszym mówił na antenie RMF FM: „Za podwyżki cen wywozu śmieci odpowiada PiS, który stworzył prawo zabraniające dopłacania przez samorządy do odbioru śmieci”. Kierwiński traktuje mieszkańców stolicy, jak przedszkolaka, który czytać i pisać jeszcze nie potrafi. Zatem posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska postanowiła oświecić Kierwińskiego i na twitterowym koncie, pod postem z jego światłą myślą napisała: „Ej, Platforma Obywatelska Warszawa, ale wiecie, że ludzie mają internet i mogą sobie sprawdzić co mówicie?”. Tak Panie Kierwiński, Warszawiacy dostęp do internetu mają i dawno już sprawdzili, zatem czas już wyczyścić miasto z plakatów nieprawdziwym komunikatem dotyczącym podwyżki opłat za śmieci.

  W Radio Zet tłumaczenie się Trzaskowskiego z podwyżki opłat za wywóz śmieci osiągnęły poziom absurdu. Trzaskowski mówi: „Wywóz śmieci? Jeżeli ktoś ma olbrzymie opłaty, jest duża rodzina, to my mamy specjalny program osłonowy. Ale również chcemy w ten sposób zachęcić warszawiaków do oszczędzania wody. Ci, którzy używają wody w sposób umiarkowany – podwyżki nie są aż tak duże”. Redaktor Jacek Prusinowski z Radia Plus podjął ten wątek i podpowiada Trzaskowskiemu inny powód dla jego pokrętnych tłumaczeń i na twitterowym koncie tak komentuje: „Polecam ogolenie głowy na łyso! Brak włosów to brak potrzeby mycia włosów i prosta metoda na zejście do poziomu umiarkowanego zużycia wody”.

  Miejmy nadzieję, że Trzaskowski nie dotrze do wpisów redaktora Prusinowskiego, bo za chwilkę cała populacja Warszawy będzie chodziła z gołymi głowami i nie chodzi nam o brak jej nakrycia.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com, facebook.pl, oko.press
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap