back to top
niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Haniebny wpis polityka niemieckiej AfD. Nie takiej reakcji spodziewał się Tygrys po swojej interwencji

  Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości, jak stosunek do Polski mają politycy niemieccy, to dzisiaj bielmo z oka zeszło. Ktoś miał w końcu dowagę powiedzieć, jak jest, a jest to przewodnicząca AfD, niemieckiej partii prawicowej. Partii, która ma swoje miejsce w Bundestagu.

  Zanim do pani rzecznik, to przybliżymy fakty z historii wypowiedzi polityków tej partii. Wiceszef AfD Alexander Gauland powiedział, że jest „dumny z osiągnięć Wehrmachtu. Elena Roon członkini AfD rozesłała do członków grupy sympatyków partii na Facebooku zdjęcie Hitlera podpisane „Adolf, proszę wróć! Niemcy potrzebują Cię!” i „Tęsknimy od 1945”. Björn Höcke, członek AfD określił pomnik ofiar Holocaustu w Berlinie jako hańbę.

  Dzisiaj do tej wyżej wspomnianej grupki dołącza Alice Weidel, przewodnicząca AfD, która odniosła się na Twitterze do jednego z sondaży, który pokazywał wzrost popularności jej partii. Tereny Niemiec Wschodnich (byłe NRD) nazwała “Niemcami Środkowymi”. Gdzie jest zatem Polska wg pani Weidel? Czy jesteśmy Niemcami wschodnimi? Tak zapewne ta niewiasta uważa.

  Mamy nadzieję, że reakcją polskiego MSZ na wpis Weidel będzie wizyta ambasadora Niemiec na dywaniku u naszego ministra. Reakcja MSZ zapewne będzie. Tej reakcji spodziewa się Władysław Kosiniak-Kamysz, który napisał na TT: „Sugestie rzeczniczki AfD o „Niemczech Środkowych”, sugerujące, że część terytorium Polski to ziemie niemieckie, są skandaliczne. Konieczna jest stanowcza reakcja MSZ RP”. Oburzenie Tygrysa wydało się jednak hipokryzją tych, którzy profil Kosiniaka-Kamysza obserwują. „Macie swoje akcje Ulica Zagranica i donosicielstwo na Polskę Kamyku.” – napisał pan Adam w komentarzu do wpisu Tygrysa. „Najlepiej zagłosować jeszcze raz przeciwko Polsce” – dodał kolejny internauta. „Kto sieje wiatr” – zauważył inny.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: niezalezna.pl

  photo: twitter.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap