back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Honorowa Obywatelka na plecach Kliczki

  No i stało się. Hanna Gronkiewicz-Waltz, była prezydent stolicy została Honorową Obywatelką Warszawy. Jeszcze kurz afery reprywatyzacyjnej nie opadła, a Platforma Obywatelska postanowiła uhonorować Gronkiewicz Waltz. Niesmak ogromny budzi taktyka głosowania zaproponowana przez Platformę Obywatelską. Postanowili oni bowiem przeprowadzić jedno głosowanie nad dwiema kandydaturami. Drugim kandydatem był Witalij Kliczko mer Kijowa. Kandydaturę Kliczki zgłosił klub Prawa i Sprawiedliwości. Tak zatem, Platformersi wymyślili, że łącząc obie kandydatury w jedno głosowanie spowodują, że Gronkiewicz-Waltz gładko zostanie Honorowym Obywatelem stolicy.

  Od początku kandydatura Gronkiewicz-Walt była dla nas niesmakiem. Pamiętamy 50 tysięcy ludzi wyrzuconych na bruk. Pamiętamy morderstwo Jolanty Brzeskiej. To efekt działania mafii reprywatyzacyjnej w Warszawie i pośrednio ówczesnej prezydent stolicy Gronkiewicz-Waltz.

  Ledwie głosowanie stało się faktem, pojawiły się gorące komentarze. Jan Śpiewak, warszawski aktywista w rozmowie z PoskaTimes.pl powiedział: „Rafał Trzaskowski dokonał tym ruchem rozgrzeszenia Hanny Gronkiewicz-Waltz i pewnej rehabilitacji mafii reprywatyzacyjnej”. „Blokowe głosowanie uchwał personalnych o honorowym obywatelstwie urąga logice.” – napisał na TT Krzysztof Świątek, szef redakcji publicystycznej w Polskim Radiu 24. ”Przyznanie Hannie Gronkiewicz-Waltz tytułu honorowego obywatela m. st. Warszawy jest niebywałym skandalem i zobrazowaniem stanu ducha PO i ekipy Trzaskowskiego. Kurz po aferze reprywatyzacyjnej jeszcze nie opadł, a oni udają, że nic się nie stało. Tak działa Doktryna Neumanna.” – pisze wiceminister Sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

  Jeszcze przed głosowaniem swoje niezadowolenie z formy głodowania wyraził Marek Szolc, radny Lewicy w Radzie Warszawy. „Popieram kandydaturę mera Kijowa, jestem przeciw kandydaturze byłej prezydent. Ale zabrano mi możliwość głosowania zgodnie z sumieniem. Mogę oddać jeden głos: albo za, albo przeciw obu kandydatom. Nie chcę brać udziału w szopce, której celem jest zmuszenie mnie do tłumaczenia się, czemu nie chce uhonorować bohatera Ukrainy, albo poparcie osoby, której kandydatura jest policzkiem dla ofiar dzikiej reprywatyzacji.” –napisał Szolc.

  Gronkiewicz-Waltz nie zasłużyła na tytuł Honorowego Obywatela Warszawy. Głosowanie blokiem wraz z kandydaturą Witalija Kliczki było było praktyką niedemokratyczną i świadczyło o tym, że PO miała świadomość, że ich kandydatka mogłaby dziś nie cieszyć się z zaszczytu.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo: wpolityce.pl, polskatimes.pl


  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap