back to top
poniedziałek, 22 lipca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Jak masz legitymację PO, to jesteś „Not Guilty”

  Reforma sądownictwa w Polsce nic nie pomoże. Czytając kolejne newsy z okolic wymiaru sprawiedliwości wydaje nam się, że jak się tego nie zlikwiduje i powoła na nowo z nowymi ludźmi i nowym kierownictwem, nic dobrego w tej materii się nie zadzieje. Tylko kto w tym czasie „orki” będzie wymierzał sprawiedliwość? Po pierwszej naszej wściekłości przychodzi też refleksja. Ma ona związek z tymi sędziami, prokuratorami, którzy są przyzwoici i poważnie traktują swoją pracę. Przy tym bagnie wokół wymiaru sprawiedliwości, to oni stają się najbardziej poszkodowanymi. Nasza wściekłość wylewa się bowiem także na nich.

  Niestety coraz trudniej silić się na odróżnianie ziarna od plew. Od miesięcy czytamy o skandalicznych wyrokach sędziów, którzy sympatyzują z opozycją, w związku z tym orzekają na korzyść każdego, kto stanął przed temidą z powództwa tych, którzy oscylują wokół partii rządzącej. Jako przykład możemy podać wyrok dotyczący Barbary Kurdej-Szatan. Za nazwanie strażników granicznych „mordercami” nie została skazana nawet na symboliczną grzywnę. Nie dziwi zatem reakcja redaktorów Mazurka i Stanowskiego, kogo by tu mordercą nazwać, bo mogą to robić bezkarnie. Nam także przeszło to przez myśl. Kolejny przykład, to pani Prokurator Ewa W., która na prośbę koleżanki z otoczenia Rafała Trzaskowskiego uruchamia mechanizm podawania jej informacji z toczącego się śledztwa poza wszelkim protokołem i otrzymuje ją. Ujawnianie tego faktu powoduje wściekłość u pani prokurator i ta szantażuje, że może ujawnić różne „kwiatki” z byłych postępowań dotyczących osób jej niewygodnych.

  Ludzie! Co się dzieje! Jakiego wymiaru sprawiedliwości doczekała się nasza już demokratyczna Polska. Jak nas okradną nie warto się nawet fatygować do sądu jeśli się nie ma legitymacji członka PO.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: kanalsportwowy.pl

  photo: twitter.com/theoniondaily

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap