back to top
piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Jaka jest różnica Polska a zagranica?

  Prześledziliśmy wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych przez pryzmat prasy zagranicznej. Brytyjski „The Independent” kładzie nacisk na słowa polskiego prezydenta, który podczas konferencji prasowej powiedział: „wycofanie z Europy któregokolwiek z żołnierzy amerykańskich znajdujących się obecnie w Niemczech byłoby bardzo szkodliwe dla bezpieczeństwa Europy”. „The Times” zauważa niezłomny sojusz pomiędzy USA a Polską i zwraca uwagę na fakt, że Duda był pierwszym zagranicznym przywódcą, który został zaproszony do Białego Domu.

  Niemiecki „The Welt” w artykule o znamiennym tytule „Chapeau, Warszawo”, zwraca uwagę na talent dyplomatyczny polskiej głowy państwa i okrzykuje tę wizytę wielkim sukcesem polskiej dyplomacji. Niemiecka agencja DPA zauważa, że Trump chwalił Polskę za dotrzymywanie zobowiązań dotyczących wydatków na obronność, a co za tym idzie dał sygnał do przesunięciu części wojsk z terenu Niemiec do Polski.

  „Washington Post” koncentruje się na przekierowaniu wojsk amerykańskich z Niemiec do Polski, co wzmacnia relacje polsko-amerykańskie. „The New York Times” zwraca uwagę na bardzo dobrą współpracę obu przywódców państw, stąd jednoznaczne poparcie Donalda Trumpa dla Prezydenta Polski starającego się o reelekcję.

  Wzmocnienie amerykańskiej obecności w Polsce to główne zagadnienia komentarzy we francuskich mediach, takich jak: agencja AFP, telewizja TV5Monde, dziennik „La Croix”. „Le Figaro” podkreśla słowa Donalda Trumpa, który odnosząc się do działań Dudy powiedział, że „wykonuje świetną robotę”.

  To zagranicą. A co w naszym polskim piekiełku? W kwestii dostępu Polski do amerykańskiej szczepionki na COVID 19 polscy publicyści już dziś sugerują, że amerykańskie „wiewiórki” już siedzą i zawijają w sreberka wąglika, którego przyślą razem ze szczepionką. Deklaracja wzmocnienia polskich granic przez wojska amerykańskie, to mieszanie się w kampanię wyborczą i zapewne już amerykańscy szpiedzy wypełniają polskie urny kartami do głosowania na Dudę. Umowy o współpracy z Microsoft i Google, to okradanie Polski z podatków, a współpraca energetyczna powinna być poprzedzona referendum lub co najmniej konsultacjami społecznymi, co niechybnie skończy się tym, że w milion dolarów na ten cel może nam przejść koło nosa.

  Ogromnym “szacunkiem” do polskiej polityki zagranicznej wykazują się też politycy. Iza Leszczyna z PO spotkanie obu głów państwa określa w ten sposób: “Konferencja prasowa Prezydentów #Trump.a i @AndrzejDuda to konferencja handlarza broni i, jak powiedziałby Profesor #Bartoszewski, „dyplomatołka””. Hm, ta pani była kiedyś naszym polskim ministrem i mamy nadzieję, że historia się nie powtórzy. Danuta Huebner postanowiła zostać ambasadorką niemieckiej przywódczyni, co tylko zwraca uwagę na jej narodowe priorytety i w swoim tweecie pisze: “Pierwszy w Białym Domu, bo Kanclerz Merkel i inni odmówili”. To jest przedstawicielka polskich, czy niemieckich racji w Unii Europejskiej? Pani Danucie proponujemy wystąpić o obywatelstwo Niemiec, nikt w Polsce płakał nie będzie.

  Zdziwienie? Nie. Mogli o swoich spostrzeżeniach napisać już przedwczoraj.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap