back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Jakie mają być szpitale?

  Prezydent Duda podpisał dzisiaj deklarację, w której zobowiązuje się, że jeśli zostanie wybrany na II kadencję nie podpisze żadnej ustawy, która prowadziłaby do prywatyzacji szpitali. Przekład prosty. Gdyby, czego oczywiście nie życzymy, przytrafiła się kolejna pandemia nie będzie problemów ze wskazywaniem szpitali jednoimiennych, pacjenci będą przyjmowani bez zbędnych formalności, a leczenie w nich będzie całkowicie bezpłatne.Skłoniło nas to do przyjrzenia się programom innych kandydatów.

  Kandydatka Kidawa zajęta jest teraz kryzysem w rolnictwie, sprawa pandemii jej spowszedniała. Jednak zdanie Platformy Obywatelskiej znamy już od lat. Ta chce przekształcenia szpitali w spółki prawa handlowego. Zdanie szefa kampanii Kidawy na temat szpitali poznała swego czasu cała Polska, a my tylko przypomnimy: „Mówię: chłopie. ku..a, masz tych szpitali co drugą ulicę. Zamknij cztery i przyjdź po 200 baniek, a nie po miliard”.

  Szymon Hołownia szpitale chce oddać województwom, aby za jakość i dostępność odpowiadali ludzie wybierani bezpośrednio przez obywateli i obywatelki. Staramy się wyobrazić, co by było, gdyby w obecnej chwili szpitalami dysponowali prezydenci Warszawy, Poznania, czy Gdańska. Biedni byliby Ci, którzy musieliby być hospitalizowani. Rząd zapewne musiałby postawić szpitale polowe, bo dostępność do placówek pod rządami polityków opozycji byłaby taka, jak ich obecna opieka nad Domami Pomocy Społecznej.
  U lekarza Kosiniaka-Kamysza próżno szukać deklaracji dotyczącej szpitali. Jednak Tygrys nie zapomniał o swej lwicy i dla niej powoła Polską Fundację Zdrowia. Niech się kobieta czymś zajmie, gdy on, jako głowa państwa będzie leczył próchnicę u dzieci i zwiększał ich aktywność fizyczną.

  Robert Biedroń o komercjalizacji szpitali nie mówi. Jednak, gdy to na niego padnie wybór Polaków w majowych wyborach, jako prezydent zmniejszy kolejki do lekarzy. Popieramy. Zrobimy nawet zbiórkę na elektrycznego pastucha, którym pan prezydent Biedroń będzie mógł dyscyplinować hipochondryków.

  Kandydat Bosak też milczy w sprawie szpitali. Jednak on postuluje wydłużenie kadencji prezydenta do 7 lat. Będzie miał zatem więcej czasu by tę lekcję nadrobić.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com, radiozet.pl. tvp.info
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap