back to top
poniedziałek, 22 lipca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Kidawa-Błońska szczerze o podniesieniu wieku emerytalnego

  Czy pani marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska podzieli los posła Tomasza Lenza i także zostanie odsunięta na boczny tor? Raczej się nie spodziewamy, bo zarówno poseł Lenz, jak i Kidawa-Błońska powiedzieli prawdę w wywiadach. Różnica jest tylko taka, że Kidawa-Błońska ma mocniejszą pozycję w partii i za mówienie prawdy nie można jej karać.
  Prawdę pani Małgosia wygłosiła dzisiaj podczas wywiadu dla radiowej „Trójki”. Zapytana o podniesienie wieku emerytalnego przez rząd Donalda Tuska z wrodzoną prawdomównością odpowiedziała: „My raz podnieśliśmy ustawowo wiek emerytalny. Nie daliśmy takiej szansy wyboru i zapłaciliśmy za to jako formacja bardzo wysoką cenę. Jestem przekonana, że to była dobra decyzja, bo ludzie powinni dłużej pracować. Zresztą ludzie chcą dłużej pracować, bo chcą żyć lepiej i zdają sobie sprawę, że czym dłużej mogą pracować, tym jakość ich życia jest lepsza. Ale to powinna być decyzja indywidualna, by dać możliwość dłuższej pracy”.

  Jako kobieta, która nie jest szwaczką na trzy zmiany, a jej harówka polega na tym, że musi się stawiać na głosowaniach w Sejmie postanowiła zabrać głos w sprawie wydłużenia pracy kobiet. „Jeżeli popatrzymy na emerytury kobiet, które średnio mają dużo niższe emerytury niż mężczyźni, to zdajemy sobie sprawę, że rzeczywiście może są kobiety, które nie chcą pracować, które chcą wcześniej przechodzić na emeryturę. Ale może są takie, które by chciały pracować, dlatego wydaje mi się, że o wieku emerytalnym na pewno będziemy rozmawiać” – powiedziała Kidawa-Błońska zapewne umiejscawiając własną osobę w tej drugiej grupie.

  Wypowiedź Kidawy-Błońskiej skomentował rzecznik rządu Piotr Müller. „Kidawa-Błońska w przypływie szczerości powiedziała, że podniesienie wieku emerytalnego to była dobra decyzja. To kolejna zapowiedź, że PO zamierza odwrócić naszą reformę emerytalną” – powiedział podczas konferencji prasowej.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: trojka.polskieradio.pl

  photo:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap