back to top
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Kto wznieca pożar

  „Wiecie dlaczego cieszę się, że już nie jestem politykiem? Bo kretynom i kretynkom mogę mówić, że są kretynami i kretynkami.” – napisał Marek Migalski na twitterowym koncie. Wypowiedź byłego polityka i europosła została sprowokowana przez upubliczniony dzisiaj przez Barbarę Nowacką fragment filmu, w którym marszałek Terlecki postanowił pewnej „damie”, być może nie w parlamentarny sposób, wykazać pewne braki.

  Filmik jest żenujący i wygląda na typową ustawkę. To jednak skłania nas do pochylenia się nad losem posłów, każdej opcji, nie tylko PiS, choć Ci akurat są inwigilowani podwójnie. Poseł nie może pójść do warzywniaka po sałatę, czy do kiosku po fajki, by nie natknąć się na jakiegoś szaleńca, który będzie go dręczył swoją wizją świata. Poseł nie może pójść na spacer z psem do parku, by kolejny mało zrównoważony obywatel nie postanowił mu naubliżać. Oczywiście w dobie telefonów komórkowych z funkcją nagrywania zawsze znajdzie się jakiś dokumentalista, który zdarzenie nagra i ochoczo przekaże konkurencyjnej partii.

  Wszystko to za sprawą agresywności w samej polityce, mającej korzenie wśród liderów partii opozycyjnych. To oni w słabszych charakterologicznie obywatelach wywołują odruch buntu, połączonego z jego werbalizacją, a za chwilę może i dojdzie do rękoczynów i oby się to tylko na siniakach skończyło. To wzniecanie pożaru, którego żadna straż może nie ugasić.

  Posłowie opozycji dostali dzisiaj rozkaz upubliczniania filmiku ile wlezie spodziewając się powszechnego „biczowania” marszałka Terleckiego. Na tych słabszych może podziała i wzrosną pokłady agresji, ale internet reaguje spokojnie, a także bierze stronę marszałka. „Marszałek Terlecki i tak delikatnie skomentował tą ustawkę, kretynka no bo kretynka, a co miał powiedzieć jej „lempartuj” czyli wypier…” – komentuje jeden z internautów. „Pan Terlecki był bardzo uprzejmy, zdiagnozował problem. Dla mnie na plus” – pisze na tt kolejny.

  My zastanawiamy się, czy stacja TVN24 już przeprowadziła wywiad z niewiastą, która zaatakowała posła PiS? Panu marszałkowi Terleckiemu życzymy spokojnego weekendu, a przeprosiny może rozważyć, gdy to samo uczyni Radosław Sikorski w stosunku do Beaty Kempy lub Pawła Kukiza.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap