back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Kurek odkręcony. Unia gospodarcza stała się faktem

  Paradoksalnie mówiąc nikt nie zrobił więcej dla świata, Europy, Polski niż Putin i jego zbrodnicza agresja na Ukrainę. NATO jest silniejsze i zjednoczone, Szwecja z Finlandią pojęły, że nie ma bezpieczeństwa poza NATO. Europa zachodnia zrozumiała, że błędem było kupowanie surowców od Rosji i zaczyna się uniezależniać. Ukraińcy jak nigdy są zjednoczeni. Padł mur dzielący Polaków i Ukraińców. Świat zwrócił oczy na Polskę, jako na lidera. Więź między Polską a Stanami Zjednoczonymi jest mocniejsza niż dotąd. USA po partnersku traktuje Polskę. Europa jest zjednoczona.

  Jest jeszcze coś, co jest nawiązaniem do historii dwóch narodów. To unia między Polską, a Litwą. Dziś Prezydenci Polski i Litwy symbolicznie odnowili tę unię. Tylko, że tym razem jest to unia gospodarcza, unia gazowa. Podczas dzisiejszego pobytu Prezydenta Andrzeja Dudy na Litwie, obaj prezydenci Duda i Nauseda odkręcili kurek z gazem, którym surowiec popłynie do Polski. Prezydent Gitaunas Nauseda zauważył, że czyste dzisiejsze niebo symbolizuje stosunki między państwami.

  Władysław Jagiełło zapewne marzył by Rzeczpospolita Obojga Narodów trwała na wieki. O trwaniu na wieku unii gospodarczej pomiędzy Polską a Litwą, marzą dzisiejsi prezydenci obu krajów. Można by rzec z przymrużeniem oka, Dziękujemy Putler, dziękujemy.

  źródło: businessinsider.com.pl

  photo: businessinsider.com.pl/domena publiczna

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap