back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Majątek żony

  Kto by pomyślał, że nasz ulubiony przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk jest ubożuchny niemalże jak my przed wypłatą. Swój ogromny majątek przepisał bowiem w 2017 roku na żonę i teraz żyje z gołej pensyjki. Teraz wystarczy, by małżonka zapałała miłością do innego Donalda i trzeba będzie rozstawić łóżko polowe w gabinecie siedziby partii.

  Co się stało z majątkiem Tuska odkryli dziennikarze Wirtualnej Polski. „W poszukiwaniu należących do niego nieruchomości, przystąpiliśmy do przeglądania ksiąg wieczystych. Ku naszemu zdziwieniu Tusk na początku sierpnia 2021 r. nie miał żadnych domów, mieszkań, lokali użytkowych, działek, gruntów rolnych. Nic. Zero. Nawet tych nieruchomości, które w 2014 r. zgłosił jako swoje. Dziś już nie są jego. Co się stało? Z ksiąg wieczystych, które przeglądaliśmy, wynika, że 17 sierpnia 2017 r. jeden z gdańskich notariuszy dokonał podziału majątku pomiędzy Małgorzatą Tusk a Donaldem Franciszkiem Tuskiem. W efekcie nieruchomości przeszły na własność małżonki byłego premiera” – napisała Wirtualna Polska. Dwa miesiące temu dziennikarze postanowili Tuska zapytać o ten fakt, ale Ten postanowił pytanie zbyć milczeniem. Obecnie uznał, że musi być kryształowy i efekt śledztwa WP potwierdzić.

  Trzeba jednak dodać do historii odrobinę pikanterii. Na twitterowym koncie pojawił się filmik z ustnym oświadczeniem brukselskiego krezusa. „Rodzina i moja żona Gosia odczuwali zagrożenie związane z tą nieustającą nagonką i zorganizowanym polowaniem na mnie z powodów politycznych przez PiS i rząd PiS-u. Absolutnie rozumiałem to poczucie zagrożenia” – mówi Tusk.

  Oświadczenie chyba nie do końca przekonało internautów. „Oj tam, oj tam. Dobrze, że Donald Tusk nie tłumaczył decyzji o przepisaniu majątku układem planet albo wynikiem wizyty u wróżki. Chociaż jego wyborcy zapewne i to by łyknęli.” – pisze jedne z nich. „Bądźmy poważni. 24h za późno. Poza tym miał 4 szanse w ciągu 2 miesięcy by odpowiedzieć na pytania dziennikarzy. Nie tak się rozbraja granaty” – odpowiada Tuskowi kolejny.

  Nas ta historyjka też nie przekonała i zgadzamy się Rafałem Ziemkiewiczem, który na TT tak zareagował na Tuskowe oświadczenie: „Przepisałem majątek na żonę, bo czuła się zagrożona w związku ze zorganizowaną nagonką prowadzoną na mniej przez PiS z powodów politycznych. Nie chodziło o ukrycie czegokolwiek”. Tusk najwyraźniej uważa swych wyznawców za kompletnie bezmózgich idiotów. Cóż, pewnie ich zna.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twtter.com, wp.pl
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap