back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Mandat za bezrozumny wpis

  Pan poseł, były minister Bartłomiej Sienkiewicz upomniał się dzisiaj o los nieszczęśliwych kierowców. Zapewne tych, co to na niezłym kacu, a częściej i na rauszu wsiadają za kierownicę i depną sobie na pedał gazu dla własnej radochy i zapewne z małą świadomością, że stwarzają niebezpieczeństwo na drodze. Ujął się pan poseł za tymi, którzy pędzą z działeczki do domu, doprowadzają do podwójnego wypadku śmiertelnego i nagrywają filmiki w mediach społecznościowych obwiniając za śmierć ofiary.

  „Głosowałem przeciw drastycznemu podwyższeniu mandatów i kar dla kierowców. Państwa dają obywatelom coraz mniej, a chcą zabierać coraz więcej. Tak dalej nie pojedzie (ten wpis nie o PiS, ale w ogóle).” – napisał na twitterowym koncie poseł Platformy Obywatelskiej. Zabrzmiało to mniej więcej tak: na złość PiS-owi zagłosuję za bezkarnością piratów drogowych. Do czego jeszcze posuną się posłowi Platformy Obywatelskiej, by dowalić opcji rządzącej? Strach pomyśleć.

  Wpis został zauważony. Jan Śpiewak, warszawski aktywista pod postem komentuje: „Brawo. Głosował Pan za tym żeby ludzie ciągle ginęli na drogach. Typowy głos przedstawiciela kolonialnych elit, który chce trzymać Polaków w nędzy i poniżeniu.” Posłanka Lewicy Dziemianowicz-Bąk przypomina Sienkiewiczowi kilka liczb: „Ponad 23 tys. wypadków rocznie. 2,5 tys. ofiar śmiertelnych, ponad 26 tys. rannych. Koszt tej rzezi to 56 mld/rok! Przestępcy drogowi są praktycznie bezkarni, wysokość mandatów nie była zmieniana od ćwierć wieku. Projekt trzeba poprawić, ale prawo zdecydowanie należy zmienić!”. Jan Mencwel, aktywista „Miasto jest Nasze” dodaje: „Jeden tweet a tyle manipulacji – trochę wstyd. Podwyżka nie jest „drastyczna”, stawki nie zmieniono od 1997 r.! To zwykła waloryzacja. I nie jest „dla kierowców”, tylko dla tych łamiących przepisy. To ich Pan chce bronić? Tylko po co dorabiać do tego ideologię …?”.

  Za wpis Sienkiewiczowi należy się odznaka „wzorowego kierowcy” i życzenia, by nigdy na swojej drodze nie spotkał adwokata, który z drogi urządzi sobie tor Formuły 1. My wlepiamy panu posłowi mandat za bezrozumny wpis.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap