back to top
niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Marsz Prigożyna na Moskwę, jak marsz PO po władzę

  Może jest to niefortunne porównanie, ale takie skojarzenie przyszło nam do głowy, gdy zaczęliśmy podsumowywać pucz Prigożyna. Skojarzenie z nasza reprezentacją piłkarską. Wszystko szło dobrze do pierwszej połowy, ale w drugiej dochodzi do głosu, jakieś przekonanie, że się nie uda i ucieczka do tyłu. Efektem jest ośmieszenie. Różnica jest taka, że nasi piłkarze być może wrócą na wytyczoną drogę, a Prigożyn może wkrótce stać się historią, znając wujaszka Putina i chęć zemsty.

  W tej całej zabawie z wagnerowskim marszem na Moskwę najbardziej żałujemy tych, którzy w tę maskaradę uwierzyli i polityków opozycji, którzy chcieli na tej farsie coś ugrać. Najbardziej rozbawiali nas Ci, którzy starali się dowieść, że nasz rząd nic nie robi, gdy za wschodnią granicą wojna domowa. Tusk do swoich wyznawców na wrocławskim rynku krzyczy, że nie ma reakcji polskiego rządu. Tak jakby nie był nigdy premierem i nie wiedział, co się robi w takich sytuacjach, a ani premier, ani Prezydent RP nie mają w obowiązku dzielić się informacjami z Tuskiem, jakie kroki podjęli i z którymi przywódcami rozmawiali. Podobnie jest z posłanką Okła-Drewnowicz i posłem Grabcem, którzy także o bezczynność oskarżają rząd. Tuskowi, Drewnowicz i Grabcowi odpowiedział rzecznik rządu Piotr Müller na twitterowym koncie. „Pani Okła-Drewnowicz mówi Polsat News, ze w takich sytuacjach, jak wczoraj trzeba rozmawiać też z unijnymi przywódcami. Pewnie podobnie, jak Jan Grabiec, wie że takie rozmowy wczoraj się odbywały przez cały dzień. Proszę bardzo graficzne ułatwienie dla posłów Platformy Obywatelskiej, których dewizą jest „kłamać, kłamać, kłamać” – napisał Müller i dołączył grafikę z przywódcami państw, z którymi rozmowy odbył premier Morawiecki.

  Marsz Prigożyna na Moskwę i jego zakończenie można porównać do wierzgania Platformy Obywatelskiej.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo: twitter.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap