back to top
niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Matczak też będzie siedział

  Była opozycja żąda krwi. Tak się zapętliła w tej swojej nienawiści, że zaczyna irytować nawet tych, którzy ją dotychczas wspierali. Niestety, jeśli jesteś w tej grupie zdroworozsądkowych, to także narażasz się na szafot. Odczuć to mógł profesor Matczak, który na platformie „X” zamieścił swój komentarz do obecnej sytuacji politycznej.

  „Zacznę chyba pisać jakiś „Raport z odbitego miasta”, żeby notować w nim, jak ludzie opozycji zachowują się po zwycięstwie nad PiS-em. Nastroje są euforyczno-bojowe, zewsząd padają propozycje, żeby zalać ten PiS betonem, a ci, którzy w 1989 popierali grubą kreskę wobec komunistycznego reżimu, dla Kaczyńskiego żądają Norymbergi.” – rozpoczął swój komentarz Matczak, aby wkrótce dodać: „Uważam, że PiS szybko wróci, bo niewiele się nauczyliśmy. Nasza elita nadal ostentacyjnie pogardza prostaczkami, co gorsza, robią to ludzie, których szanuję. Piotr Pacewicz w OKO Press lustruje posłów, którzy dodali do ślubowania „Tak mi dopomóż Bóg”, i szydzi jak się patrzy. Fraza wprost przewidziana w Konstytucji RP to dla niego „pana boże zaklęcie”, a jej dodanie to „odklepywanie formułki”.”.

  Odklejeńcy ze stadka jeszcze opozycji, a już wkrótce obozu rządzącego już skazali Matczaka. Zapewne będzie siedział razem z Kaczyńskim, Sasinem i całą redakcją TVP Info. Widać to we wpisach do komentarza Matczaka. Jednym z pierwszych, który odniósł się do słów Matczaka był Leszek Miller. Największy „demokrata” spośród komunistów, jak mniemamy po jego wypowiedziach. „Marcin Matczak pisze z ironią, że ci, którzy w 1989 popierali grubą kreskę wobec komunistycznego reżimu, dla Kaczyńskiego żądają Norymbergi. Pan Profesor nie zauważa, że zmiana władzy w 1989 nastąpiła w sposób kooperacyjny zaś obecnie przebiega w sposób konfrontacyjny. To zasadnicza różnica, nieprawdaż?” – napisał Miller, który powinien siedzieć nie w Brukseli, a na Białołęce, ale zmiana władzy nastąpiła w sposób kooperacyjny.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo: twitter.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap