back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Nalot na Brukselę

  Marta Lempart pochwaliła się na forum mediów społecznościowych, że właśnie leci do Brukseli. Nie pamiętamy, aby Lempart wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego, nie jest chyba jeszcze premierem Polski, zatem jej obecność w Brukseli chyba nie łączy się ze szczytem liderów państw europejskich, które odbywa się obecnie w stolicy UE. To nas jednak niepokoi i mamy gonitwę myśli.

  Po pierwsze zastanawiamy się, czy Lempart leci tym samym samolotem rejsowym, którym do Brukseli udał się premier Morawiecki? Śledzimy zatem wszelkie media, czy nie ukaże się komunikat o porwaniu samolotu, który żądna władzy Lempart porwała z uwagi na współpasażera Morawieckiego. Może za chwilkę pojawi się pasek w TVN24, że samolot zboczył z kierunku i wylądował na odległej wyspie Pacyfiku, gdzie zostanie wysadzony pasażer Morawiecki, aby od tej chwili wraz z tubylcami brać udział w wyprawach łowieckich na lamparty, aby utrzymać się przy życiu.

  Uff, odetchnęliśmy. Morawiecki wylądował bezpiecznie w Brukseli i zorganizował konferencję prasową. Nikt nie rzucał w niego petardami z czerwoną błyskawicą, zatem Lempart jeszcze nie udało się przejąć władzy po urzędującym premierze.
  W związku z tym głowy nasze zajmują myśli, jak w językach europejskich wybrzmiewa słowo wypie*dalać. Rozumiemy, że jeśli na dzisiejszym szczycie zostanie wypracowany kompromis, a praworządność w rozumieniu Lempart odejdzie w niepamięć, to nasza dzielna Marta zorganizuje protest i ciskać będzie w kierunku przywódców UE jej ulubione słowo w przeróżnych europejskich odsłonach. Mamy nadzieję, że uzbroiła się w słowniczki niemieckie, holenderskie, hiszpańskie itp. Nie chcemy się za nią wstydzić jeśli nasze rodzime słowo, zostanie źle przetłumaczone.

  Może wyjazd Lempart wiąże się z wizytą u przywódcy Europejskiej Partii Ludowej, Donalda Tuska. On bowiem wczoraj odtrąbił na swoim koncie społecznościowym sukces europejskich negocjacji po jego myśli. Napisał tweeta, potem go udostępnił, a następnie go skomentował. W razie sukcesu Morawieckiego i fiaska Tuska, Marta Lempart razem z Tuskiem i premierem Holandii omówi szczegóły dalszych pożarów w polskich sklepach na terenie Niderlandów.

  Domysłów co do wizyty Lempart w Brukseli jest wiele. Mamy tylko nadzieję, że leciała samolotem nie należącym do polskiej spółki w ramach wspólnego z posłem Szłapką, protestu dotyczącego polskich produktów.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap