back to top
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Naprawdę jaka jesteś…

  „Naprawdę jaka jesteś
  Nie wie nikt
  Bo tego nie wiesz nawet sama ty”

  To fragment wiersza Jonasza Kofty i jednocześnie piosenki Bogusława Meca z 1972 roku, czyli niemalże sprzed pół wieku. Mimo to, nadaje się również do opisu dzisiejszej polskiej rzeczywistości politycznej. Chodzi bowiem o wyniki sondażu opublikowane kilka dni temu, a dotyczące pytania o charakter Platformy Obywatelskiej.

  Kiedy słyszy się wypowiedzi polityków tej partii, to można odnieść wrażenie, że jest to partia najbardziej aktywna, najwłaściwsza i najbardziej dbająca o dobro Polaków. I oczywiście uwielbiana przez naszych rodaków. Tymczasem nic bardziej mylnego. Polacy nie potrafią określić obecnego charakteru Platformy Obywatelskiej. Wspomniany sondaż przeprowadzony został dla „Rzeczpospolitej”, a jego respondenci nie potrafili jednoznacznie określić charakteru PO: czy jest to partia lewicowa, prawicowa, a może centrowa? Tylko 7 procent badanych uznało ją za prawicową, nieco ponad 8 procent za centroprawicową. Natomiast 14 procent uznało ją za lewicową, ale blisko 23 procent nie potrafi określić jej jednoznacznie, a 20 procent w ogóle nie ma zdania na ten temat.

  Uznaliśmy, że trzeba podać te procentowe wyniki, gdyż pokazują one w jakiej kondycji jest Platforma Obywatelska i jaka jest siła jej oddziaływania na społeczeństwo. Nijakość była jej znakiem rozpoznawczym już od wielu miesięcy. Zadbali o to jej przywódcy z Borysem Budką na czele. Jednak ratunkiem, mechanizmem zmieniającym ten stan, miał być chwalebny powrót „starych dobrych czasów”, a właściwie starego wodza (choć może nie aż tak dobrego). Sukces został zawczasu odtrąbiony. Wyszło jednak jak z trąbami jerychońskimi, które zburzyły mury starożytnego miasta. Ten sukces PO też legł w gruzy, co niejako pokazał rzeczony sondaż. Nadal „jaka jesteś nie wie nikt…”

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap