back to top
poniedziałek, 22 lipca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Newsweek zaorany

  Gdy właściciele Newsweeka wyrzucali na zbity pysk redaktora Tomasza Lisa myśleliśmy, że coś w tym tygodniku drgnie i nie będzie on mieszał opinii publicznej w głowach lub miał ją za głupią. Niestety przy redaktorze Sekielskim, który zasiadł na fotelu naczelnego w Newsweeku jest chyba jeszcze gorzej. Chwali się on nową okładką i tekstem dla osłów, który poczyniła redaktor Grochal. Tylko osioł bowiem da się nabrać na treść tekstu Grochal, a okładka obraża każdego Polaka, który bierze udział w święcie demokracji, jakim są wybory.

  Jeszcze tygodnika nie ma w kioskach, a opinia publiczna już demoluje i grafikę i treść Newsweeka. Łukasz Pawłowski analizuje przeczytaną treść i pisze na TT: „Przeczytałem treść Renaty Grochal w Newsweek Polska i uważam, że najnowsza okładka w tym tygodniku to największy skandal i nieodpowiedzialność od bardzo wielu lat i będzie się ona śnić po nocach Sekielskiemu poniżej weryfikuje treści, czego nie zrobiła sama redaktor. W ostatnich wyborach w 27 tys. komisjach wyborczych pracowało ponad 200 tys. osób. Przez 10 lat „przewinęło” się przez komisje przynajmniej pół miliona osób, a tygodnikowi udało się dotrzeć do 1 (słownie: jednego) świadka fałszowania i na nim opiera swoją tezę i okładkę. Ale to treść tekstu najłatwiej zweryfikować: Zacznijmy od exit poll. Pod lokalami wyborczymi od lat przeprowadza badanie IPSOS. W 2019 roku różnica w wyniku PiS podana przez PKW a badaniem exit poll wyniosła 0,01 p.p. Czy w fałszowaniu wyników wyborów bierze udział IPSOS? Dostawianie krzyżyków: Teorie można obalić w 5 minut sprawdzając dane PKW. Liczba głosów nieważnych z wyborów na wybory maleje. W 2011 było to 4,52%, w 2015 – 2,53% a w 2019 – 1,11% Za czasów PO było ich 3x więcej. Czy oznacza to, że za PO się bardziej fałszowało wybory? Gdyby autorka tekstu poświęciła 5 minut na sprawdzenie tej tezy znalazłaby mapę, która pokazuje że większy odsetek nieważnych głosów znajdziemy na zachodzie i północy Polski gdzie przewagę mają wyborcy opozycji (czyli rozumiem też w komisjach) To kto w końcu fałszuje?”.

  Podobnego zdania jest posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska, która napisała na TT: „Jeszcze Newsweek Polska czy Tygodnik Sieci? Każdy ma takie spiski, jakich redaktorów. Renata Grochal na podstawie słów jednego z 40 tys. członków komisji wyborczych wysnuła tezę o fałszowaniu wyborów. Pani Renato, za PO było oddawanych więcej głosów nieważnych niż obecnie.”.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo: twitter.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap