back to top
niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Nie wszystko jest na sprzedaż panie Tusk

  „Wczorajsze oświadczenie Tuska, że dzień po zwycięskich wyborach pojedzie do Brukseli i odblokuje pieniądze z KPO wydaje się być uzgodnione z przewodniczącą Ursulą von der Leyen. Jej, po kompromitujących pogróżkach przed wyborami we Włoszech, nie wypadało tego powtórzyć. Zrobił to Tusk. A zatem to nie magiczna praworządność a zmiana rządu, wedle oczekiwań Brukseli i Niemiec…” – napisał na Twitterze Robert Smoktunowicz, a my przecieramy uszy ze zdumienia, że usłyszeliśmy tak wprost, że to Tusk blokuje pieniądze z KPO.

  Na spotkaniu w rodzinnym Sopocie Tusk powiedział: „Dzień po zwycięstwie, dzień po wyborach, obiecuję, że te pieniądze odblokuję”. Trzeba mieć śmiałość i tupet, by przyznawać się do blokowania pieniędzy dla Polski, wcześniej oskarżając polskie władze o to, że nie przez miesiące nie byli w stanie zasilić budżetu państwa pieniędzmi, które Polsce się należały. Trzeba pamiętać, że pieniądze z KPO miały pokryć straty po pandemii, mogłyby pomóc wielu rodzinom, które poniosły starty po zarazie.

  Co będzie jeśli Tusk nie wygra? Zapewne możemy liczyć, że kasa nadal do nas nie spłynie, bo KE będzie niezadowolona z wyniku wyborów w Polsce, na który chce mieć wpływ. KE, a tak naprawdę Niemcom, których Tusk jest przedstawicielem na polskiej ziemi. Jednak Tusk powinien pamiętać: Nie wszystko jest na sprzedaż.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo: twitter.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap