back to top
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Nie zadzierać z emerytami

  Kolejny raz przyszli emeryci pokazali środkowy palec rządzącym w Europie. Po Polsce, gdy Donald Tusk z kumplami mieli podwyższyć wiek emerytalny i przepadli w wyborach czas przyszedł na Francję. W wyborach prezydenckich Francuzi nie mieli zbyt dużego wyboru. W II turze mogli zagłosować na sprzyjającą Putinowi Le Pen lub na urzędującego prezydenta, który chciał podwyższyć wiek emerytalny. Wybrali mniejsze zło, czyli Macrona, ale wiedząc, że nie wszystko stracone, bo jeszcze są wybory do parlamentu.

  Obecna sytuacja polityczna we Francji przejdzie do historii. Prezydent nie mający większości w parlamencie, taka rzecz nie zdarzyła się od 80 lat we Francji. Miejsca w parlamencie stracili m.in.: minister zdrowia Brigitte Bourguignon, minister środowiska Amélie de Montchalin, marszałek Zgromadzenia Narodowego Richard Ferrand oraz zwany bratem politycznym Macrona, Christophe Castaner. Obecna premier Elisabeth Borne ledwie prześlizgnęła się przez wybory w Normandii. Ta ostatnia płacze w trakcie zwołanej konferencji prasowej: „Ta bezprecedensowa sytuacja stanowi zagrożenie dla naszego kraju w obliczu sytuacji, z którymi mamy do czynienia w kraju i za granicą”.

  Macronowskie zjednoczenie zdobyło 245 mandatów, a potrzebnych jest 289, aby móc wprowadzać kolejne punkty z programu Macrona. To m.in. podwyższenie wieku emerytalnego. No właśnie i tu jest problem. Jak podaje „Politico” Macron może dogadać się jedynie z partią konserwatywnych republikanów, która zdobyła 61 mandatów, ale Ci nawet nie myślą o podwyższeniu wieku emerytalnego. Republikanie są w ogóle podzieleni. Część z nich chce współpracy, a część absolutnie sobie jej nie wyobraża. Koalicja Macrona będzie się zatem starała się dogadywać z Republikanami w sprawie pojedynczych zadań. To jako żywo przypomina nam sytuację w Polskim Parlamencie u Zjednoczonej Prawicy. Co na temat rozbieżności stanowisk we francuskim parlamencie będzie mówiła polska opozycja, która zachodnie izby dotychczas stawiała za wzór.

  Mam dobrą radę dla przedwyborczych programów wszelkich parlamentów na świecie. Nie zadzierajcie z emerytami. To na dobre nie wychodzi.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: politico.eu

  photo: domena publiczna/theoniondaily



  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap