back to top
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Niewidzialna strategia

  Bardzo zabawne jest to mierzenie się Platformy Obywatelskiej z wmawianiem Polakom, że to dzięki niej Polska jest bezpieczna energetycznie. Przekonywać o tym rodaków ma ulotka krążąca w internetowej przestrzeni, na której brakuje tylko punktu mówiącego o tym, że PO własnoręcznie produkuje ropę i gaz, by Polacy czuli się bezpiecznie.

  Ulotkę PO postanowiła skomentować Anna Moskwa, minister Klimatu i Środowiska. Pani minister na twitterowym koncie napisała: „Kolejny Fake News Platformy Obywatelskiej. Rządy PO-PSL nie dbały o bezpieczeństwo energetyczne Polaków. W tym czasie priorytetem nie były projekty dywersyfikacyjne, a zamiast tego uzależniano nas od gazu z Niemiec, które w tym czasie były bliskim sojusznikiem Rosji i liderem NS”. Precyzyjniej ujmując można by napisać o uzależnieniu Tuska od Merkel, dzięki czemu trafił na brukselskie salony, a konsekwencją tego uzależnienia było uzależnienie od gazu z Niemiec, który źródła swe ma na kacapskiej ziemi.

  Jeden z internautów postanowił prześledzić sukcesy Platformy Obywatelskiej wymienione w ulotce. Postanowił zagłębić się programy obecnie rządzącej partii PiS i Platformy Obywatelskiej. Po ich lekturze napisał: „Hej Platformo Obywatelska, przejrzałem opis strategii energetycznej z programu wyborczego PiS z 2005 i 2007 r. Stoi tam jak wół budowa gazoportu LNG, Baltic Pipe i kilka innych rzeczy. Szukałem strategii energetycznej z waszego programu z tamtego okresu i nie mogłem znaleźć. Pomożecie?”. To nie lada wyzwanie dla Platformy Obywatelskiej, bo program wyborczy Platformy Obywatelskiej, to o coś o czym każdy z jej członków słyszał, ale nigdy nie widział, podobnie jak jej wyborcy.

  Dziennikarz Radia Zet Maciej Bąk także szukał programu ze strategią energetyczną PO. Szukał i znalazł zdjęcie Donalda Tuska, który zakręca ostatni kurek z gazem i coś w tym jest z tej strategii PO, która uzależniła nas od gazu z Rosji.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo: twitter.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap