back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Nowoczesne technologie. Czy Hołownia łamie Kodeks Wyborczy?

  Nowoczesne technologie, współczesne wynalazki ułatwiają wszystkim życie. Ułatwiają także kandydatowi do objęcia fotela prezydenckiego Szymonowi Hołowni. Pan kandydat nowoczesnym jest i postanowił zbierać „datki” na kampanię za pomocą systemu PayU, czyli pośrednika. Zebrał ich już 500000 i tylko pogratulować panu Hołowni pomysłu, gdyby nie kłócił się on z Kodeksem Wyborczym.

  Cytowanie przepisów Kodeksu, które łamie nasz kandydat zajęłoby dużo miejsca, ale wnikliwym polecamy lekturę Art. 132, 134, 140, 149, 506.

  PayU daje możliwość płacenia przelewem bankowym, a odbiorca nie musi posiadać konta bankowego, aby móc otrzymać przelew przez internet, wystarczy posiadanie konta e-mail, tyle że forma takiego przelewu jest niedopuszczalna, w przypadku prowadzenia jakiejkolwiek kampanii i zbierania na nią środków.
  Zapewne jest to jakieś kosmiczne nieporozumienie i da się wszystko wyjaśnić, ale gdyby kandydat Hołownia nie wiedział, to przypomnijmy, że przelew na rzecz kampanii kandydata można dokonać tylko przelewem bankowym, „zwykłym przelewem bankowym”, nie „szybkim” lub „ekspresowym”.

  Ubolewamy nad skostniałymi przepisami Kodeksu Wyborczego. Gospodarka rośnie w siłę, nowoczesny przemysł kwitnie, a przepisy pamiętają czasy Piasta Kołodzieja. My „Cebula” żądamy zmian ustawodawczych, a zatem możliwości płacenia telewizorem lub odbiornikiem radiowym, przesyłania poprzez gołębia pocztowego i pozostawiania datków w paczkomatach, zanim kandydat Hołownia zapłaci karę grzywny przewidzianą tym „lamusem” zgodnie z art. 506.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność..

  źródło: salon24.pl
  photo by pixabay.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap