back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  „Od Brexitu do Polexitu”

  Być może czytelnictwo w Polsce wkrótce wzrośnie. Jest na to duża szansa, bo za jego promocję zabrał się premier Mateusz Morawiecki. Jak premier poleca książkę, to staje się ona lekturą obowiązkową dla wszystkich Polaków, zwłaszcza gdy autorem książki okazuje się być Donald Tusk.

  Podczas wystąpienia w sejmie premier Mateusz Morawiecki mówił: Donald Tusk zabrał się za pisanie drugiego tomu swoich wspomnień. Książka będzie miała tytuł „Od brexitu do innych exitów”. Premier zachwalał, rozpływał się nad publikacją i jego autorem, bo nikomu lepiej niż Tuskowi te exity nie wychodzą. Przecież to za jego szefowania Unii Europejskiej, Wielka Brytania podjęła decyzję o wyjściu ze wspólnoty europejskich państw. Tusk odniósł osobiste zwycięstwo w tej sprawie. Nikt jak on nie zrobił tak wiele dla tego faktu, choćby takimi słowami:

  W książce, szczególnym rozdziałem będzie „Polexit”. Oczywiście ten rozdział pisany jest na gorąco, bo Tuskowi jeszcze ten manewr się nie udał, ale robi co może i ze wszystkich sił. Jak mówił z mównicy sejmowej premier rozdział ten będzie nawiązywał do historii Don Kichota, któremu wiatraki jawiły się jako olbrzymie potwory. Ten polski exit, to taki synonim don kichot – owskiego wiatraka. Nie ma tylko pewności, czy Polacy uwierzą w tę bajkę, którą pisze dla nich Tusk.

  Książka jeszcze nie ukazała się na rynku, a już wzbudza wiele emocji. Jej streszczenie w wykonaniu premiera spotkał się z burzą oklasków i śmiechów w poselskich ławach. Trzeba biec do księgarni, by zrobić przedpłatę, na to dzieło i zagwarantować sobie możliwość jak najszybszego zapoznania się z całą treścią tego „białego kruka”.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap