back to top
piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Opozycja w kontrze do UE. „Piekło zamarzło!”

  W Polsce przebywa już 3 miliony uchodźców z terenów objętych wojną w Ukrainie. Polacy wyciągają do nich rękę, przyjmują pod swój dach. Rząd stara się dać im namiastkę normalności umożliwiając funkcjonowanie, jak polskim obywatelom. Wiadomym jest jednak, że potrzebne jest wsparcie finansowe dla Polski, która stała się drugim domem dla matek, dzieci, starszych ludzi z Ukrainy. Niestety z Unii Europejskiej możemy się wsparcia finansowego nie doczekać. Unijny komisarz ds. Budżetu Johannes Hahn w Parlamencie Europejskim powiedział, że jest jeszcze za wcześnie na przeznaczanie konkretnego unijnego wsparcia finansowego dla krajów UE przyjmujących uchodźców. – Oczywiście mam ogromny szacunek dla tego, co robią władze polskie i obywatele polscy, aby zapewnić schronienie uchodźcom.

  Z szacunku jeszcze nikt się nie wyżywił. Wiedzę tę posiadła nawet nasza opozycja. W Polskim Radio 24 gościem był Sekretarz Platformy Obywatelskiej. W sprawie pomocy finansowej UE, a właściwie jej braku powiedział: „Nie rozumiem zachowania UE, która ich nie chce przyznać, to nie jest mądre zachowanie”. Przecieraliśmy nasze oczy ze zdumienia, a nawet ekrany laptopów, gdy czytaliśmy słowa wypowiedziana przez Sekretarza PO. Nie tylko my. Portal „wpolityce.pl” w nagłówku artykułu, w którym cytowano Kiewińskiego napisał: „Piekło zamarzło!”.

  Niestety, oburzenie opozycji nie zmieni faktu. Mamy tylko nadzieję, że coś w UE drgnie i nie usłyszymy od Johannesa Hahna znanych z polskiego poletka słów: „Piniędzy ni ma i nie będzie”.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: wpolityce.pl

  photo:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap