back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Pierwiosnki na Ochocie

  Taka piękna sobota. Piękna jak każda, gdy nie trzeba ruszać się z kanapy i jedynym wysiłkiem jest przerzucanie kanałów tv. Z kuchni docierają zapachy domowego obiadu, który zaraz wjedzie na stół. Pociecha nadzwyczaj grzeczna. O dziwo niczego nie potrzebuje, nie zadaje tysiąca pytań z czego na połowę nie ma prostej odpowiedzi. Nawet kot nie absorbuje swoją wieczną niemożliwością wtargnięcia do zagrody chomika. Chwilo trwaj. Niestety. Niestety są telefony. Niestety są telefony od Naczelnej. Niestety trzeba je odbierać mimo pięknej soboty.

  Naczelna dzwoni i tajemniczo oznajmia: „Ochota odbita”. Jak? Co? Kiedy? Gonitwa myśli. Może Naczelnej przyśniły się zmagania Ordona? Ta szybko wyjaśnia, że mimo pandemii odbyła się wczoraj sesja Rady Dzielnicy Ochota, na której odwołano stary zarząd i powołano nowy. Matecznik Platformy Obywatelskiej, wcześniej Unii Wolności został odbity. Odbity przez PiS i klub Zawsze z Ochotą.

  Rzucamy się do publikatorów by sprawdzić wiarygodność Naczelnej. Faktycznie stało się. Gazeta Wyborcza już pomstuje i liczy straty za komunikaty, ogłoszenia i nekrologi. Mimo tego przypomina, jak uprzejma była PO, po objęciu władzy w dzielnicy w 2018 roku. Chciejstwo było tak wielkie, że nie bawiono się w etykietę w stosunku do opozycji. Radna Stegienka z Zawsze z Ochotą przypomniała te „urocze” chwile, gdy radny PO Lecha Barycki mówił do swoich oponentów „nie dostaniecie nic” oraz „tak się robi politykę”. Radny Warszawy Jarosław Szostakowski dodawał „wytniemy Was razem z trawą”. To taka nowa kultura dialogu warszawskiej PO z opozycją. Kultura konsultowana zapewne z Martą Lempart. Radny Szostakowski jest nauczycielem akademickim zatem zastanawiamy się, czy swoich studentów też uczy knajackiego sposobu komunikowania się.

  „Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie” mówi stare polskie porzekadło. Chamstwa i buty władz warszawskiej i dzielnicowej PO nie wytrzymały dwie radne i przeszły do obozu wroga. Ten długo się nie zastanawiając wykorzystał okazję. Wybrano nowego burmistrza z PiS i jednego w wiceburmistrzów z Klubu Zawsze z Ochotą. Kolejne zmiany pewnie na kolejnej sesji i liczymy na to, że radni PO usłyszą równie gładkie i wiele mówiące słowa w podziękowaniu za dotychczasowy brak współpracy i kultury politycznej.

  Warszawa zaczyna się budzić. Jest jednak jakieś życie w Warszawie poza PO i jej pokrętnymi władzami. Ochocki przewrót jest jak pierwiosnek, że układ warszawski za chwilę przeminie i rozliczy się tych, którzy m.in. wspierali mafię reprywatyzacyjną w Warszawie.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: gazeta.pl
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap