piątek, 19 sierpnia, 2022
spot_img
More

  Najnowsze

  Polska mafia

  Blady strach padł na spokojne polskie miasta i miasteczka. Razem z pandemią bowiem wprost z italskich wysp przybyła rodzina Corleone. Robi rozeznanie, jak rozciągnąć mafijne macki na polski rynek. W chwili obecnej przeprowadzają nabór kandydatów do przestępczej działalności i szukają ojca gangu. Musi mieć przecież polskie korzenie, bo Polacy nie gęsi i przywództwo jedynie swojego mogą zaakceptować.

  Zlecają już pierwsze zadania kandydatom na capo di tutti capi. Padło na kilku sędziów. Ci jako zadanie otrzymali zastraszenie swoich kolegów, którzy w chwili obecnej biorą udział w wyborach przewodniczącego Sądu Najwyższego. Tak zatem w trakcie obrad grożą kolegom wykluczeniem z organów uniwersyteckich, ale nie tylko. Sugerują również poddanie kolegów sile własnych mięśni. Jak przystało na prawdziwych gangsterów nie przebierają także w słownictwie, które w polskich kręgach znane jest jako „nieparlamentarne”.

  Jest też kandydat poważny na stanowisko ojca mafii. Ma on w sobie polską złość na fakt, że przed 5 laty nie został wybrany na głowę państwa. Jednak to zbyt mało by zasłużyć się „rodzinie” i zostać namaszczonym na jej głowę w Polsce. Musi udowodnić, że na bandytę się nadaje. Nie trzeba było długo czekać. Nasz pretendent w ramach testu postanowił więc postraszyć jednego z polityków obozu rządzącego i ostrzega by ten były wicepremier nie chodził po mieście bez obstawy, bo za każdym rogiem czai się na niego mafijna ręka sprawiedliwości. Na groźby zasłużył niesubordynacją wobec opozycji, której nasz kandydat jest przychylny.

  Słabo to jednak wygląda. Polska ziemia dla mafii jest jak z betonu. Nie przestraszyli się sędziowie, nie truchleje były wicepremier. Wygląda na to, że próby zorganizowanej przestępczości na wzór serialowych mafii jest na tyle utrudniony, że mafia się wycofa, a nam pozostaną polskie rzezimieszki, na których wystarczy polski wymiar sprawiedliwości. Może się też okazać, że przykładnie ukarani rodzimym orzecznictwem będą również Ci, którzy w konkursie na capo udział wziąć chcieli.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com. tvp.info
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap