sobota, 28 maja, 2022
spot_img
More

  Najnowsze

  Posprząta bałagan

  Donald Tusk udzielił obszernego wywiadu jednemu z popularnych portali (Onetowi). Można byłoby spodziewać się, że wreszcie usłyszymy konkrety o programie szefa Platformy Obywatelskiej, który tchnie świeżego ducha w naród. Ale nie! Nic nowego, nic konkretnego, jedynie ta sama zgrana płyta.

  PiS zły i dlatego celem samym w sobie jest odsunięcie tej formacji od władzy. A jak to zrobić? Tego pan Tusk nie powiedział expressis verbis. Natomiast ciekawą przypisał sobie rolę w polskiej polityce: pomóc opozycji wygrać najbliższe wybory parlamentarne. Śmiechu warta owa pomoc, skoro pamiętamy, że w niedawnym rankingu nieufności Donald Tusk zajął miejsce lidera (notabene wreszcie w czymś pokonał Jarosława Kaczyńskiego).

  Jeśli to lider nieufności ma być pomocą dla opozycji – to opozycjo już się bój! Zwycięska opozycja znów z pomocą Donalda Tuska posprząta bałagan w kraju, który uczynił obecny rząd. Co będzie „sprzątane”? Tego polityk już nie powiedział. Coś tam bąknął o korupcji i nepotyzmie. Można się zapytać: a jak było za rządów PO.

  Poza tym temat polexitu nieustannie obecny jest z myśleniu byłego premiera. To leitmotive nieustannie przez niego powtarzany. Według Tuska PiS przystąpił do dekonstrukcji Unii Europejskiej i wystąpienia Polski z jej struktur. Tym samym przyznał (chyba niechcący) PiS-owi mocną pozycję w Europie, który sam może zdekonstruować UE!

  Z innych ciekawszych wątków warto zauważyć, że dostało się lewicy. Donald Tusk podzielił się bowiem obawami, że po zwycięstwie zjednoczonej opozycji, część polityków lewicy może poprzeć PiS i wejść z nim w jakiś polityczny układ. Czyżby więc Tusk nie ufał lewicy?

  Trudno, rodacy nie dowiedzieli się co oferuje im Platforma Obywatelska pod nowym-starym kierownictwem Donalda Tuska i pewnie już tak pozostanie.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: onet.pl
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap