back to top
piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Program PO ustami posła Lenza. Czy dodatkowe emerytury są zagrożone?

  Raczej nie mamy wątpliwości, że gdyby Platforma Obywatelska odzyskała władzę wszystkie programy pomocowe pójdą do kubła na śmieci. Już podczas jednego ze spotkań Donalda Tuska z wyborcami młody członek PO zachwalał rządy Tuska i brak pomocy dla słabszych. Dlatego dzisiejsza wypowiedż posła Tomasz Lenza z Platformy Obywatelskiej w porannym programie publicystycznym na antenie TVP Info nie zdziwiła nas ani trochę.

  Poseł Lenz wyznał w programie: „Jeżeli obiecujemy czternastkę, piętnastkę, ludzie te pieniądze otrzymują, biegną do sklepu te pieniądze wydają i znowu nakręcają inflację”. Czy po takiej wypowiedzi można jeszcze mieć cień wątpliwości, co zrobiłaby dzisiaj Platforma Obywatelska? Zapewne nie byłoby pomocy dla emerytów, a i 500 + losy byłby raczej niepewne.

  Na szczęście dla uboższych mamy rządy Prawa i Sprawiedliwości i nic programom pomocowym nie stoi na przeszkodzie. Do słów posła PO odniósł się bowiem rzecznik rządu Piotr Mueller, który podczas konferencji prasowej powiedział: „Emeryci są tą grupą, która najmocniej odczuwa kwestie związane z wyższymi cenami, ponieważ ich koszyk produktowy złożony jest w głównej mierze z produktów, które mają stosunkowo wysoką inflację – powiedział rzecznik rządu zapewniając, że „czternasta emerytura, która mimo tego, co proponuje poseł PO Tomasz Lenz, będzie wypłacana. Rząd nie ma żadnych planów zmian w tym zakresie”.

  Emeryci mogą być spokojni, dopóki PO jest trzymana z dala od sterów rządu.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: wp.pl

  photo: domena publiczna

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap