Rafałowy program

0

BIM! BOM! Stało się. Na dzień przed ciszą wyborczą jest program kandydata Trzaskowskiego. Sprytne posunięcie sztabu kandydata, gdyż oponenci mają tylko jeden dzień na jego kontestowanie, a wyborcy dwa dni żeby się z nim zapoznać. Im mniej krytyki tym lepiej. Im mniej osób przeczyta też lepiej, bo po wyborach będzie można go szybko skasować i udawać, że niczego się nie obiecywało.

Kandydat Trzaskowski ogłaszając Victorię z powodu ukazania się dokumentu programowego narzeka, że miał tylko jeden miesiąc do jego napisania. A my pytamy, co zatem z programem byłej już kandydatki Małgorzaty Kidawy-Błońskiej? Przecież ponoć był taki fantastyczny i zadowalający wszystkich Polaków. Można było tylko wymienić tytulaturę z „Prawdziwa Prezydent”.

Nie wiemy też skąd te lamenty. Przecież ¾ programu Trzaskowskiego realizowane jest już przez obecny obóz rządzący. No chyba, że my o czymś nie wiemy i kandydat Trzaskowski jest dublerem także w Prawie i Sprawiedliwości., choć Ci drudzy do tego się nie przyznają i nadal wspierają urzędującego prezydenta. Nie trudno w programie kandydata znaleźć analogie do programów innych kandydatów. No, ale przecież czasu było mało i sztab kandydata musiał sięgnąć po ściągę. Rozumiemy, że wkrótce pod tekstem znajdą się również przypisy, bo w uczciwość kandydata nie wątpimy.

Czytając program i jego tezy, nawet z latarką i szkłem powiększającym nie można znaleźć finansowania obietnic. Chociażby takie 10 000 PLN na remonty w każdym gospodarstwie domowym, przy istniejących w Polsce 13,6 mln daje kwotę 136 miliardów PLN, to jakieś 1/3 budżetu państwa. Wygląda na to, że jak już sobie te kuchnie i łazienki wyremontujemy, to wsiądziemy do samochodów i będziemy zdzierali opony na dziurawych drogach. Skąd kandydat weźmie kasę na 500+ i 13 emeryturę, tego nie wiemy, ale trzeba będzie pewnie wybrać albo remont, albo podręczniki dla dziecka lub leki dla babci. Zresztą o 13 emeryturach program kandydata milczy, zatem nie ma wątpliwości, że gdyby Trzaskowski wygrał bonusika dla staruszków nie będzie.

W programie można także przeczytać o sprawach widmach. W programie można przeczytać o Dowództwie Wojsk Lądowych, których nie ma, bo zlikwidowała je Platforma Obywatelska.

Gratulujemy wyborcom kandydata Trzaskowskiego cierpliwości w oczekiwaniu na program swojego pupila. Pewnie z ulgą odetchnęli, gdy przeczytali, że Polska znajduje się między Niemcami a Rosją, ale ostrzegamy kandydat tylko o tym słyszał. Nas porwał ten program i odlatujemy, podobnie jak program kandydata Trzaskowskiego.

Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

źródło: twitter.com
photo by: