back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Rafałowy program

  BIM! BOM! Stało się. Na dzień przed ciszą wyborczą jest program kandydata Trzaskowskiego. Sprytne posunięcie sztabu kandydata, gdyż oponenci mają tylko jeden dzień na jego kontestowanie, a wyborcy dwa dni żeby się z nim zapoznać. Im mniej krytyki tym lepiej. Im mniej osób przeczyta też lepiej, bo po wyborach będzie można go szybko skasować i udawać, że niczego się nie obiecywało.

  Kandydat Trzaskowski ogłaszając Victorię z powodu ukazania się dokumentu programowego narzeka, że miał tylko jeden miesiąc do jego napisania. A my pytamy, co zatem z programem byłej już kandydatki Małgorzaty Kidawy-Błońskiej? Przecież ponoć był taki fantastyczny i zadowalający wszystkich Polaków. Można było tylko wymienić tytulaturę z „Prawdziwa Prezydent”.

  Nie wiemy też skąd te lamenty. Przecież ¾ programu Trzaskowskiego realizowane jest już przez obecny obóz rządzący. No chyba, że my o czymś nie wiemy i kandydat Trzaskowski jest dublerem także w Prawie i Sprawiedliwości., choć Ci drudzy do tego się nie przyznają i nadal wspierają urzędującego prezydenta. Nie trudno w programie kandydata znaleźć analogie do programów innych kandydatów. No, ale przecież czasu było mało i sztab kandydata musiał sięgnąć po ściągę. Rozumiemy, że wkrótce pod tekstem znajdą się również przypisy, bo w uczciwość kandydata nie wątpimy.

  Czytając program i jego tezy, nawet z latarką i szkłem powiększającym nie można znaleźć finansowania obietnic. Chociażby takie 10 000 PLN na remonty w każdym gospodarstwie domowym, przy istniejących w Polsce 13,6 mln daje kwotę 136 miliardów PLN, to jakieś 1/3 budżetu państwa. Wygląda na to, że jak już sobie te kuchnie i łazienki wyremontujemy, to wsiądziemy do samochodów i będziemy zdzierali opony na dziurawych drogach. Skąd kandydat weźmie kasę na 500+ i 13 emeryturę, tego nie wiemy, ale trzeba będzie pewnie wybrać albo remont, albo podręczniki dla dziecka lub leki dla babci. Zresztą o 13 emeryturach program kandydata milczy, zatem nie ma wątpliwości, że gdyby Trzaskowski wygrał bonusika dla staruszków nie będzie.

  W programie można także przeczytać o sprawach widmach. W programie można przeczytać o Dowództwie Wojsk Lądowych, których nie ma, bo zlikwidowała je Platforma Obywatelska.

  Gratulujemy wyborcom kandydata Trzaskowskiego cierpliwości w oczekiwaniu na program swojego pupila. Pewnie z ulgą odetchnęli, gdy przeczytali, że Polska znajduje się między Niemcami a Rosją, ale ostrzegamy kandydat tylko o tym słyszał. Nas porwał ten program i odlatujemy, podobnie jak program kandydata Trzaskowskiego.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap