back to top
piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Razem a może osobno

  Marszałek Ryszard Terlecki udzielił wywiadu radiowej „Trójce” i swoim zwyczajem zamieszał w politycznym kociołku. „W kuluarach krążą plotki o nowej partii po stronie opozycji. To nas w tej chwili bardzo interesuje, bo to jest zapowiadane na wrzesień. Pewne szczegóły już znam, ale może nie będę ich w tej chwili jeszcze zdradzać” – powiedział Terlecki i wywołał burzę spekulacji. Teraz tęgie głowy internetowej przestrzeni mają o czym dyskutować. Będzie nowa partia czy nie będzie? Kto będzie jej twarzą? Może Trzaskowski, może Schetyna, a może Hołownia ze Schetyną.

  Praktykę w rozbijaniu partii ma Schetyna. Razem z Tuskiem i kolegami z KLD rozwalił przed laty Unię Wolności. Być może by mu się, to udało, ale na pewno nie z takim skutkiem, jak w przypadku partii Mazowieckiego i Geremka. Zepchnięty na drugi plan, mający o kilka krzyżów więcej w CV może nie zdołać przeciągnąć na swoją stronę takiej części posłów, aby wokół nich budować poważną partię.

  Najbliżej sukcesu w budowaniu nowej formacji byłby Trzaskowski. Na fali już blednącego wyniku z wyborów prezydencki mógłby zacząć coś budować. Jest tylko jeden problem. Trzaskowski do pracowitych nie należy i musiałby się znaleźć śmiałek, który za niego robotę odwali. Przed laty za Tuska zrobił to Piskorski, a Tusk tylko wkroczył na platformę w świetle jupiterów. Może Trzaskowski znajdzie swojego Piskorskiego i będzie mógł odtrąbić sukces. Na dodatek Trzaskowski złapał covida, zatem będzie podwójnie osłabiony.

  Może nową formację zbudują razem Trzaskowski z Hołownią. Taką partię młodych, młodych duchem, bo Trzaskowski już półwieczem może się pochwalić, a Hołownia wnet skończy 46 lat. Zaproszenie do współpracy wysłał Trzaskowskiemu Hołownia. Współpracownicy Trzaskowskiego nie dementują pogłosek, ale twierdzą, że Trzaskowski teraz bardziej jest zajęty Campusem i rządzeniem stolicą. Na pewno rządzeniem stolicą?

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: wprost.pl

  photo:


  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap