back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Refluks w święto Niepodległej

  „Stronnictwo powinno być jedno: Polska, i temu jednemu służyć będę do śmierci” – mówił w 1918 roku, wybitny pianista Ignacy Jan Paderewski.

  102 rocznica Niepodległej Polski skłoniła nas do przejrzenia mediów społecznościowych pod kątem cytatu z Ignacego Jana Paderewskiego. Walczymy z innym wrogiem niż przed wiekiem brygadierzy marszałka Piłsudskiego. Mamy obecnie niewidocznego, ale silnego wroga i powinniśmy wzorem Piłsudskiego i Daszyńskiego zapomnieć o dzielących nas różnicach, aby po „wyzwoleniu” mieć nadal silne społeczeństwo i gospodarkę. Dziś symboliczny dzień, w który powinniśmy szczególnie pamiętać o Polsce i być dumnym, że jesteśmy Polakami. Tak jest w większości przypadków na kontach znanych Polaków.

  Piłkarz reprezentacji Polski, Arkadiusz Milik na swoim twitterowym koncie pisze: „11.11.1918 Jestem dumny z tego, że jestem Polakiem i mogę reprezentować swój kraj”. Lekkoatleta Adam Kszczot na facebooku „#niepodległosc #niepodlegla Silna, niepodległa, niezależna, kochająca, Nasza. O Tobie marzę i śnię.”

  O niepodległej Polsce, wszystkich Polakach, o pandemii, którą razem, solidarnie zwalczymy, jak nasi przodkowie 200 letniego okupanta mówi Prezydent Andrzej Duda w swoim orędziu. Życzenia Polkom i Polakom składają politycy w większości prawicy, ale głosem rozsądku w tym dniu wykazują się też politycy opozycji. Aleksandra Dulkiewicz na TT pisze: „Kochani dobrego świętowania naszej Niepodległej. Szukajmy tego co nas łączy, a nie dzieli i razem budujmy Gdańsk, Pomorze i Polskę w zjednoczonej Europie”. Można? Można.

  A co u reszty? Hołdys pisze o chińskich grzybkach, które wg niego spożywa profesor Zybertowicz. Robert Biedroń atakuje jednego z współtwórców Polski Niepodległej, Romana Dmowskiego. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Borys Budka w swoim twitterowym orędziu z okazji 102 rocznicy odzyskania niepodległości nie zapomniał zaatakować obecny rząd. Tomasz Lis zaś poleca artykuł z Money.pl „piłsudczycy sprowadzili Polskę na dno. PiS naśladuje ich pomysły”. Brawo Panowie! Życzymy wam przyjemnego świętowania, jeśli refluks Wam na to pozwoli.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com, facebook.pl
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap