back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Remake pamiętnika lekarki

  Nie mamy nic przeciwko temu jeśli o przyzwoitości i moralności mówi osoba, która ma nieposzlakowaną opinię. Gdy taka osoba nas poucza, to jesteśmy w stanie rady jej wziąć do serca i się im przyporządkować. Gorzej jest, jak dyscyplinować nas postanawia osoba, której delikatnie mówiąc kryształowa nie jest. Taką osobą jest niewątpliwie marszałek Senatu Tomasz Grodzki, który dzisiaj poucza na twitterowym koncie.

  „Za 2 mld wydane na TVP Kurskiego można by wyleczyć wszystkie noworodki w Polsce, u których wykryto SMA. Rząd jednak woli finansować propagandę niż refundację skutecznego leku. Rodzicom chorych dzieci pozostaje patrzeć na ich cierpienie i organizować zbiórki w internecie.” – pisze Tomasz Grodzki, a my zastanawiamy się o ile kwota ta by wzrosła, gdyby policzyć zawartość kopert przyjmowanych przez doktora Grodzkiego.

  Tomasz Grodzki mógłby służyć za pierwowzór słuchowiska autorstwa Ewy Szumańskiej, nadawanym przez radiową Trójkę, pod tytułem „Z pamiętnika młodej lekarki”. Bohaterka audycji za swoje cenne porady lekarskie sugerowała pacjentom pozostawienie „dowodu wdzięczności na parapecie”. Słuchowisko nadawane było w latach 70-tych XX wieku, zatem wpisuje się w karierę doktora Grodzkiego. Różnica jest tylko w płci bohatera i miejsca składania kopert, gdyż u pana profesora zawiniątka z banknotami Narodowego Banku Polskiego lądowały w szufladzie.

  Słuchowisko Szumańskiej już się skończyło, spektakl z doktorem Grodzkim nadal trwa i mógłby posłużyć do remaku popularnej audycji. Można by nieco zmienić fabułę dokładając wątek z wykręcaniem się od głosowania nad immunitetem.

  Gdy patrzymy na moralizatorskie wpisy doktora Grodzkiego możemy albo uznać, że jest bezczelny, albo przyjąć, że mamy do czynienia z kolejną odsłoną wcześniej wzmiankowanej audycji humorystycznej.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap