back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Rocznica Powstania Warszawskiego. Obrzydliwy wpis polskiego reżysera

  Dzisiejszy dzień to dzień szczególny dla Warszawiaków, ale nie tylko. Ten dzień jest szczególny dla wszystkich Polaków, 78 rocznica Powstania Warszawskiego. Najbardziej szczególny jednak dla jeszcze żyjącego Pokolenia Kolumbów. To pokolenie i ich bohaterski zryw o elementarną sprawiedliwość wyzwoliła w Polakach gen niepodległości, z którym żyjemy. Po Powstaniu Warszawskim nie znana jest Polakom mentalność niewolnicza. Pielęgnujemy pamięć o naszych powstańczych bohaterach, jednocześnie pamiętając o co oni walczyli, o wolną, niepodległą Polskę.

  Dziś Warszawa stanie o godzinie 17, gdy zawyją syreny. Dziś Warszawa wraz z Prezydentem Dudą, jak co roku zbierze się by śpiewać powstańcze piosenki, dziś ulicami Warszawy przejdzie Marsz Pamięci Powstania Warszawskiego. O ten marsz od kilku dni toczy się bitwa. Absurdalna bitwa. Najpierw mer stolicy Rafał Trzaskowski chciał jemu zapobiec, teraz leje się nań hejt w mediach społecznościowych i nie tylko. Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski w jednej z audycji TVN24 powiedział, że organizatorzy marszu zawłaszczyli sobie święto niepodległości teraz robią to samo z Powstaniem Warszawskim. To my pytamy, dlaczego to Pan Ołdakowski nie zorganizował takiego marszu uprzedzając obecnych organizatorów?

  W marszu pamięci Powstania Warszawskiego wezmą udział Polacy, którzy chcą uczcić bohaterską, męczeńską walkę Kolumbów. Będą maszerowały rodziny, dzieci, starzy i młodzi, ale dla co niektórych będą to faszyści. Zdumiał nas wpis reżysera Piotra Wereśniaka, który tan na TT pisze o uczestnikach Marszu Powstania Warszawskiego: „Faszyści świętujący w Warszawie wybuch Powstania Warszawskiego to w sumie całkiem logiczne. Wtedy wygrali. Teraz świętują swoje zwycięstwo nad powstańcami”.

  Mimo tego złego PR, który funduje nam rzeczony Wereśniak zachęcamy do wzięcia udziału w marszu, by oddać Cześć i Chwałę Bohaterom.

  photo: wpolityce.pl/twitter.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap