back to top
niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Różne kierunkowskazy liderów Trzeciej Drogi

  Czy Trzecia Droga się rozjeżdża. Gdy ogłaszano koalicję Polski 2050 i PSL, koalicji stworzonej pod wybory 2023 roku mogliśmy przypuszczać, że liderzy obu partii będą mówili jednym głosem. Tymczasem rozjechali się przy 800+. My zaczynamy wariować. Chcą rewaloryzacji? Czy chcą tego programu?

  Wczoraj na TT Szymon Hołownia, lider Polska 2050 napisał: „Zagłosujemy przeciwko 800+, bo to marnowanie pieniędzy pod wybory. Zbudujemy Polskę gospodarną, która zainwestuje te pieniądze w naszą przyszłość.” Niby wszystko jasne. Hołownia chce zrezygnować z programu. Jego wpis spotkał się z reakcją internetu. Anna Mara Żukowska pyta Hołownię: „Szymon, czy Ty aby nie miałeś ambicji odbierać wyborców PiS-owi, a nie mu ich oddawać?”. Jan Mosiński zauważył: „Jak pan powiedział? Waszą przyszłość? No to wszystko jasne: Trzecia Droga prowadzi w krzaki.” „A po wyborach zagłosujecie za?” – pyta Jan Śpiewak. Były Marszałek Województwa Dolnośląskiego i poseł PO Marek Łapiński pisze zaś: „PSL się ucieszy”.

  Te słowa Łapińskiego były prorocze. W dniu dzisiejszym na tym samym portalu szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz przedstawia inny pogląd. „Waloryzacja 800+? Tak, ale dla pracujących. Polityka rodzinna musi doceniać aktywność zawodową, a kryzys demograficzny wymaga systemowych rozwiązań. Silną gospodarkę możemy zbudować dzięki pracy i edukacji, nie wyborczej licytacji!” – pisze Tygrys. Ten wpis także zdziwił Jana Śpiewaka, który podpowiada Tygrysowi: „Szefie, ale mamy niemal najniższe bezrobocie w Unii i najniższe od 1990 roku”.

  Wygląda na to, że nogi się rozjechały Trzeciej Drodze. Może jedną z nich PSL jest już na listach PO?

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo: twitter.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap