back to top
niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Ryża hipokryzja opozycji

  Ryży – zgodnie z definicją Słownika Języka Polskiego: „mężczyzna o rudych włosach”. Trudno w tej definicji odnaleźć negatywne zabarwienie. Nie wiemy zatem dlaczego opozycja tak bardzo obrusza się na to stwierdzenie, którego użył Jarosław Kaczyński charakteryzując Donalda Tuska. Być może uważają, że Prezes PiS jest mało precyzyjny, bo rudy u Tuska jest zapewne tylko wspomnieniem, ewentualnie kolorem farby do włosów. Zgodnie z rzeczywistością Tusk już jest siwym gołąbkiem.

  Najciekawszy jest fakt, że Ci sami, którzy obrażają się dzisiaj na „ryżego” nie dostrzegli niczego zdrożnego w sformułowaniach, których odbiorcą miał być Jarosław Kaczyński, a brzmiały one: J****ć PiS”, „kanalia”, „menel z Żoliborza”, „Karzeł z łupieżem”, „morderca”, „obszczaniec”…. W cytowanym już przez nas źródle, którym jest Słownik Języka Polskiego na część z tych określeń są jedynie pejoratywne definicje. Nie takie skromne, jak w przypadku „ryży”.

  Zauważyli to także internauci, komentujący wpisy obrażonych opozycyjnych symetrystów. Rafał Ziemkiewicz ironizował na TT: „Słyszeliście?! Ten kurdupel z Żoliborza, jebać go i niech wypierdala, nazwał Naszego Ukochanego Przywódcę „ryżym”! Ach, cóż za niedopuszczalna i groźna brutalizacją języka debaty politycznej !!!”. Człowiek Bóbr zauważył: „Grzeczni już byliśmy!”, „J****ć PiS”, „kanalia”, „menel z Żoliborza”, „Karzeł z łupieżem”, „morderca”, „obszczaniec”… A teraz ich „ryży” zabolał. Takie stokrotki delikatne.” Jan Artymowski, Sekretarz Stronnictwa Demokratycznego porównał: „RYŻY – obrzydliwa odpowiedź władzy na niewinne ***** ***”.

  Szanowna opozycjo, Polacy nie są głupi i widzą Waszą hipokryzję. Ryży a obszczaniec, to zdecydowana różnica.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo: twitter.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap