back to top
niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Rząd podejmuje walkę z (pato)developerką. Czy to pierwszy krok w dobrą stronę?

  Niech to będzie pierwszy krok w dobrą stronę. Rząd zablokował patodeveloperską inwestycję przy ul. Śródziemnomorskiej w Warszawie. Minister Waldemar Buda na twitterowym koncie napisał: „Porażające wyniki kontroli! Wstrzymujemy tę budowę! Komórki, korytarze włączone do mieszkań i sprzedawane jako pokoje! Brak właściwego nasłonecznienia. Parking większy niż w projekcie i bez decyzji środowiskowej. Kierujemy zawiadomienia do PINB i UOKiK!”.

  O podobnych inwestycjach piszą od dawna na swoich kontach społecznościowych warszawscy społecznicy. Warszawa to smaczny kąsek dla developerów. Najdroższe metry kwadratowe w Polsce, zatem developerka robi wszystko, by jak najwięcej z tego wycisnąć i nabić sobie kiszenie kosztem ludzi. Wystarczy przejść się po stolicy i przyjrzeć się, jak wciska się nowe budynki, które przysłaniają sobie dostęp do światła dziennego. Sąsiad przez okno może zobaczyć, co inny ma na obiadowym talerzu. Mieszkanka mniejsze od szafy trzydrzwiowej. Wszystko, to za błogosławieństwem warszawskiego ratusza.

  O rażącym przypadku patodeveloperki informowało dzisiaj Stowarzyszenie „Miasto Jest Nasze”. Ten apel za Janem Mencwlem kierujemy do ministra Budy. „Nowa „inwestycja” (pato)deweloperska na Kamionku, 3 min pieszo do metra. Ale chciwy deweloper z Gdyni chce i tak wcisnąć gigantyczny parking podziemny, którego budowa zagrozi wysuszeniem znajdującego się obok Jeziorka Kamionkowskiego. Nie może być na to zgody.” – napisał Mencwel na TT.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo: twitter.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap