środa, 28 lutego, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Rzetelność przekazu

  Jaka byłaby dyplomacja gdyby rządziła Platforma Obywatelska? Dla polityków tej partii najważniejsze jest szybkie wysłanie depeszy gratulacyjnej. Według Radosława Sikorskiego, fakt opóźnienia gratulacji miał wpływać na to, że Joe Biden nie chce się dzisiaj spotkać z polskim Prezydentem. Zgodnie z rozumieniem polityki zagranicznej Kamala Harris na początku swojego urzędowania nie robiła nic innego, tylko na depeszach gratulacyjnych zaznaczała ołowiem dzień, godzinę, minuty i sekundy ich wpłynięcia i pod ten schemat ustawia całą politykę zagraniczną obecnie urzędującego prezydenta USA. Dzieci z przedszkola nie wpadłyby na genialniejszy pomysł niż dyplomata Sikorski.

  W dniu dzisiejszym okazało się, że misterny plan Sikorskiego upadł. Jak oznajmia w komunikacie prezydencki minister Krzysztof Szczerski, Prezydent Andrzej Duda podczas szczytu NATO w Brukseli spotkał się z Prezydentem USA, Joe Bidenem. „Rozmowa Prezydenta RP Andrzeja Duda a Prezydentem USA odbyła się na zaproszenie strony amerykańskiej i dotyczyła współpracy polsko-amerykańskiej w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa militarnego i ekonomicznego naszego regionu” – pisze na TT Szczerski. Komunikat opatrzony jest zdjęciem obu prezydentów w pandemicznym uścisku łokci.

  Sprzyjające opozycji media widzą jednak tylko co chcą. Treści pisane są im obce i opinie swoje konstruują wyłącznie na podstawie obrazka. Alfabet polski jest im obcy. Naczelny onet.pl, Bartosz Węglarczyk pisze: „Ponieważ Kancelaria Prezydenta nie chwali się niczym poza zdjęciem, to oznacza, że był to tzw. pull-aside, czyli krótkie, nieformalne spotkanie z okazji tego, że obaj panowie byli na tym samym szczycie NATO. Zapewne PAD ma takie zdjęcie z większością liderów NATO.”. Budowanie narracji na podstawie zdjęcia to już jest chyba wyższy level niż ten, którym posłużył się Węglarczyk w przypadku zhakowania skrzynki mailowej ministra Dworczyka. Nie sądzimy, by nie obserwował konta ministra Szczerskiego, zbanowany raczej nie został, ale czyta i widzi tylko to co sam chce i na tym buduje przekaz dla swoich czytelników.

  Czytelnicy Gazety Wyborczej też już mają rzetelny przekaz dnia. Maciej Czarnecki, dziennikarz GW piszący o USA, zamieszcza tweet: „Biden spotka się dziś z przywódcami Ukrainy, Estonii i Litwy. Brak Polski w tym formacie jest wyraźnym pokazaniem, że Amerykanie mają innych sojuszników i inne formaty, w których wolą rozwiązywać kwestię białoruską i ukraińską –komentuje Janusz Sibora”. Pan Sibora, to już wiekowa postać na dodatek badacz dygania przed królową i jemu się nie dziwimy, że informacja o spotkaniu prezydentów Dudy i Bidena mu umknęły. Panu Czarneckiemu widocznie zarząd Agory kazał przemilczeć treści komunikatów Kancelarii Prezydenta, by resztki czytelników żyły w błogiej nieświadomości.

  Rzetelności przekazów mogłyby się uczyć od naszych dziennikarzy nawet media „apartheidy” z całego świata.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap