back to top
niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  „Scholzing” – nowe pojęcie w europejskim słowniku

  Decyzji Niemiec w sprawie przekazania Leopardów walczącej Ukrainie nie ma. To przechodzi ludzkie pojęcie. W spotkaniu w bazie Ramstein, nowy szef obrony narodowej Niemiec Boris Pistorius mówi, że najpierw je musi policzyć, zanim podejmie decyzję. Polski korespondent onet.pl z Ukrainy Marcin Wyrwał pisze na Twitterze: „Brak decyzji w Ramstein o przekazaniu czołgów Leopard Ukrainie to smutna wiadomość. Znowu opieszałość Zachodu. Tracimy cenny czas.”.

  Nikt nie rozumie postawy Niemiec. Jednak w słowniku europejskim pojawiło się nowe określenie, to „Scholzing”. Co ono oznacza? To ni mniej ni więcej obiecanka pomocy przy jednoczesnym robieniu wszystkiego, aby ją odsunąć w czasie. Jednocześnie jak wieść gminna niesie od Niemców zaroiło się w Ankarze i Istambule, gdzie organizują przerzut niemieckich towarów do Rosji. Wzrost eksportu z Turcji do Rosji wzrósł zatem o 100% od czasu rozpoczęcia inwazji Rosji na Ukrainę.

  To potwornie smutne. Tak, jakby do Niemiec nie docierały obrazki rannych i zabitych cywilów na Ukrainie. Pan minister Pistorius jest ślepy i wyciąga liczydła, by zliczyć Leopardy. Polsko, nie czekaj. Przekaż mimo skomplikowanych umów z niemieckim producentem czołgów.

  źródło: gazeta.pl. twitter.com

  photo: twitter.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap