back to top
niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Seicento do parlamentu

  Jeszcze parę lat temu, gdy kampania wyborcza była w pełni na ulicach widać było kandydatów lub ich sympatyków, którzy krążyli z ulotkami i zachęcali na oddanie na nich głosu. Zbieraliśmy te ulotki i w redakcji mieliśmy niezły ubaw, gdy czytaliśmy CV nieszczęśnika lub obiecanki, którymi chcieli przekupić naród. Świat przyspieszał, przyspieszały tez technologie kampanijne. Zamiast ulotek kandydaci rozdawali pendrivy, które ochoczo zbieraliśmy i kasowaliśmy ich treść natychmiast, by urządzenie posłużyło do naszych prywatnych celów. Dziś kampanijne technologie przyspieszyły. Zaczyna się używać dział większego kalibru.

  Kandydat Koalicji Obywatelskiej Sebastian Kościelnik, który zasłynął ze stłuczki z kolumną rządową i dzięki temu zasłużył na miejsce na liście KO wyszedł na ulicę z plandeką. Na lawecie jego rozbity wóz. Jakie przesłanie niesie swoim wyborcom tą specyficzną ulotką? Może ta instalacja ma obwieścić, że jak na Kościelniaka zagłosujecie, to będziecie jeździli na lawetach zamiast Uberem? A może, to, że jak na Kościelniaka zagłosujecie, to stać Was będzie wyłącznie na taki samochód, jaki jest w posiadaniu kandydata? Może to rozbite seicento kandyduje, a nie Kościelniak? Mógł koń zostać senatorem, to dlaczego nie seicento.

  Przyszli wyborcy ochoczo komentują „ulotkę” Kościelniaka. „Kościelniak obwozi seicento jak relikwie własnej głupoty.” – pisze jeden z nich na TT. „PiS jednak wymodlił sobie durnowatą opozycję…Żeby chwalić się dowodem własnej głupoty i obwozić jak relikwię złom samochodowy… Nie, tej siły nic nie zatrzyma. Nawet przepaść- pójdą „wpieriod”.” – dodaje kolejny internauta. „To zwycięstwo będzie takie jak twoje jechanie, czyli żadne” – nie daje szans kandydatowi jeszcze jeden z jego ewentualnych wyborców.

  Kampania zwariowała i żyje memem. Niestety część z bohaterów tych memów może się dostać do parlamentu i to jest przykre.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo: twitter.com/theoniondaily

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap