back to top
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Swojski kandydat

  Opozycja się zjednoczyła. Zjednoczyła się wokół kandydata na prezydenta Rzeszowa. Gratulacje płyną rzeką. Cieszy się Roman Giertych, Kierwiński i Gasiuk-Pihowicz, że za plecami kandydata Fijołka, obecnego radnego Rzeszowa w jednym szeregu stanęli: Budka, Kosiniak-Kamysz, Czarzasty i Hołownia. Jest także Barbara Nowacka, która ponoć ma jakąś własną partyjkę, którą trudno od Platformy Obywatelskiej odróżnić i nie będziemy tracili czasu na poszukiwanie w internetowej przestrzeni jej nazwy.

  Kandydat, radny Konrad Fijołek zdecydowanie zasłużył na takie wyróżnienie. Jest na tzw. czasie. Bardzo dobrze potrafi posługiwać się współczesnym językiem polskim. Zasobem słownictwa dzielił się w komentarzach pod postami w mediach społecznościowych. Naczelna jest starej daty i „lemparcianego” języka nie pozwala nam używać, ale jak nie zacytować kandydata na prezydenta miasta Rzeszowa, który takie wpisy umieszczał na Facebooku: „Jeee**ć jeeee**ć kaczystan!!!”. Warto zwrócić uwagę, że słowo na „J” rozpoczynające zdanie składa się z trzech literek „e”, później wartość i ciężar znaczenia słowa rośnie i choć wydawać by się mogło, że wyraża tę samą czynność, to literek „e” w kolejnym słowie już jest cztery. Radny, kandydat Fijołek dumny jest zapewne ze swoich krótkich i dosadnych wypowiedzi. Rozumieją też jego język wypowiedzi mieszkańcy Rzeszowa i tak komentują wpis Fijołka: „Kultura wypowiedzi radnych naszego miasta utwierdza mnie w przekonaniu, że Rzeszów to prawdziwa stolica innowacji..”. Pełna zgoda. Rzeszów musi się czymś wyróżniać.

  Wyborowi Pana Fijołka na wspólnego kandydata się nie dziwimy. Mówi on językiem opozycji, zatem dla Panów Budki i Czarzastego jest zrozumiały. Trochę burzy nam się ta konfiguracja, jak próbujemy pana Fijołka połączyć z takimi gentelmenami jak Hołownia i Kosiniak-Kamysz.

  Nowe trendy w ojczystym języku zawitały już widać na południu Polski. Już doczekać się nie możemy pierwszej konferencji prasowej radnego Fijołka, jako prezydenta Rzeszowa. Informacje o planowanych inwestycjach zrozumiałe będą nawet dla osiedlowych koneserów, którzy za sprawą swojskiego prezydenta Fijołka, stać się mogą maskotką Rzeszowa.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com, facebook.pl
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap